Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

24.06.2014
Czyta się kilka minut
Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni: Nagroda Literacka GDYNIA zrodziła się z wielkiego marzenia o tym, że nasze miasto gościć będzie wybitnych twórców polskiej literatury.
Okładka dodatku: Nagroda Literacka Gdynia
M

Marzenie to w tym roku spełni się już po raz dziewiąty, i to w bogatszej formule. Od tego roku GDYNIA nagradzać będzie tłumaczy, w ramach nowej kategorii, jaką jest przekład na język polski. Tym samym goście Nagrody Literackiej GDYNIA spędzą czas w jeszcze większym gronie znanych i ulubionych, jak również debiutujących prozaików, poetów, eseistów i tłumaczy. Spotkania z literaturą języka polskiego w takim towarzystwie z pewnością dostarczą jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń.
Do niedawna, mówiąc „Gdynia”, myśleliśmy o prężnie rozwijającym się, znanym z nowoczesnych rozwiązań mieście portowym. Dzisiaj Gdynia jest nie tylko ostoją gospodarki morskiej, ale również Miastem Kultury. W opinii sympatyków gdyńskich inicjatyw stało się tak dzięki magnetycznej sile, żywotności i energii miasta, przyciągającej twórców.
Wszystkich miłośników słowa serdecznie zapraszam do otwartego, uśmiechniętego miasta, do Gdyni, która od 27 do 29 czerwca stanie się Miastem Słowa, gorących debat, inspirujących spotkań i okołoliterackich inicjatyw realizowanych w niezwyczajnej dla literatury przestrzeni. Będzie to – jestem przekonany – niezapomniany czas dla wszystkich literaturomaniaków.
Serdecznie zapraszam do Gdyni!

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]