Reklama

Ładowanie...

Dziękujemy!

Dziękujemy!

13.12.2021
Czyta się kilka minut
W ramach odpisu jednego procenta podatku w 2021 roku wsparli Państwo Fundację Tygodnika Powszechnego kwotą 388 536,74 zł.
T

To dzięki Wam, z Wami i dla Was...

 

 

… wspieramy wydawanie dodatków i wydań specjalnych „TP”

Wasz 1% pozwala nam na współtworzenie i współfinansowanie dodatków „Tygodnika Powszechnego” o tematyce społecznej, kulturalnej i historycznej. Fundacja uczestniczy też w przygotowaniu wydań specjalnych będących przypomnieniem najważniejszych, wciąż aktualnych i wartościowych tekstów „Tygodnika” powstałych na przestrzeni lat.

… prowadzimy ważne rozmowy o literaturze

Zainicjowaliśmy i od trzynastu lat współtworzymy z miastem Kraków i KBF FESTIWAL CONRADA – największy w Polsce festiwal literacki, podczas którego Kraków przez tydzień staje się sercem światowej literatury. Dostępne bezpłatnie internetowe transmisje wydarzeń festiwalu dają mu globalny zasięg. Tegorocznej edycji, zatytułowanej „Natura przyszłości”, towarzyszy cykl comiesięcznych rozmów, które wydłużają czas trwania Festiwalu na cały rok.

… edukujemy

Prowadzimy projekt „LEKCJE CZYTANIA” – społeczną akcję promującą czytelnictwo, zainicjowaną podczas pierwszej edycji Festiwalu Conrada w 2009 roku. Czas pandemii uniemożliwił spotkania w tradycyjnej formie, przenieśliśmy je więc do sieci, dzięki czemu mogło uczestniczyć w nich jeszcze więcej osób.

… ćwiczymy umysły

Wraz z Fundacją Centrum Kopernika i Uniwersytetem Jagiellońskim organizujemy COPERNICUS FESTIVAL, którego ideą jest odnajdywanie związków nauki ze sztuką, literaturą i humanistyką. Na festiwalu spotykamy się z wybitnymi naukowcami i ludźmi kultury z całego świata. Prezentujemy zarówno podstawy nauki, jak i jej najnowsze odkrycia, osiągnięcia i powiązania z różnymi dziedzinami. Angażujemy uczestników w dyskusję, zapraszamy na warsztaty i prezentacje. Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pod hasłem „Wyobraźnia”.

... opowiadamy niezwykłe historie

Po międzynarodowym sukcesie naszej pierwszej produkcji filmowej „XABO. KSIĄDZ BONIECKI” w reżyserii Aleksandry Potoczek, za którą reżyserka otrzymała nagrodę specjalną im. Macieja Szumowskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Dokumentalnego Flahertiana w Rosji, z wielką dumą, z końcem 2021 roku, możemy ogłosić finalizację produkcji naszego drugiego filmu „UKOS  ŚWIATŁA” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego. Dokumentalna opowieść o działaniach Dariusza Popieli – założyciela Fundacji CENTRUM, inicjatora projektu „Ludzie, nie liczby”, nagrodzonego ostatnio Nagrodą im. Andrzeja Wajdy oraz Nagrodą POLIN 2021 – na rzecz pielęgnowania pamięci o żydowskich mieszkańcach Podhala, którzy padli ofiarą Zagłady – będzie miała swoją premierę w 2022 roku.

… współtworzymy Podkast Powszechny

Poszerzając możliwości obcowania nie tylko ze słowem pisanym autorów i autorek, redaktorów i redaktorek „Tygodnika Powszechnego”, wspieramy rozwój PODKASTU POWSZECHNEGO, w którym prowadzą oni w swoich autorskich cyklach rozmowy z wyjątkowymi gośćmi, opowiadają o sprawach społecznych, nauce, historii i literaturze. Stworzyliśmy profesjonalne studio nagrań w nowej siedzibie „Tygodnika”, które umożliwia nam przygotowywanie materiałów audio najwyższej jakości. Cykle „#Dom” Krzysztofa Storego, „ Rozmowy o byciu razem”, „Punkt zwrotny” i „Własny pokój” Katarzyny Kubisiowskiej oraz „Sztuka powszechnie nieznana” Magdaleny Łanuszki powstały wiosną 2020 roku podczas pierwszej fali pandemii COVID-19 i wciąż cieszą się wielkim zainteresowaniem słuchaczy.

… potrafimy sprostać wyzwaniom

Rok 2021 to również niespodziewany dla „Tygodnika” CZAS PRZEPROWADZKI Z WIŚLNEJ 12 – siedziby redakcji pisma od 1945 roku. To dzięki niezrównanej życzliwości i hojnemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy wiosną od Czytelniczek i Czytelników „Tygodnika Powszechnego”, zdołaliśmy zgromadzić środki na wyszukanie i urządzenie nowej przestrzeni dla redakcji, wydawnictwa i naszej fundacji przy ul. Dworskiej 1C w Krakowie. Już wkrótce będziemy mieli przyjemność zaprezentować ją Państwu na łamach „Tygodnika”.

Dziękujemy za Państwa wsparcie.

Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]