Reklama

Francja: żywność ubogim

Francja: żywność ubogim

25.05.2015
Czyta się kilka minut
Supermarkety nie będą mogły niszczyć niesprzedanej żywności, mają przekazywać ją jako darowiznę lub, jeśli to niemożliwe, przeznaczać na karmę dla zwierząt bądź kompost: zdecydował francuski parlament ogromną większością.
M

Markety często niszczą jedzenie przydatne do spożycia, ale wycofane, np. oblewając je chlorem. Odtąd sklep o powierzchni powyżej 400 m. kw. będzie musiał posiadać umowę z organizacją humanitarną. Handlowcy krytykują decyzję, argumentując, że już dziś markety są największym darczyńcą. Politycy zdecydowali też, że do szkolnych programów trafi temat marnowania jedzenia. Statystyczny Francuz wyrzuca go rocznie 20–30 kg; łączna jego wartość to 12–20 mld euro. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]