Reklama

Franciszek w centrum Kościoła

Franciszek w centrum Kościoła

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Jeszcze nigdy tylu ludzi nie przyszło spotkać się z papieżem. W minioną niedzielę w stolicy Filipin Franciszka słuchało ok. 6 mln wiernych.
N

Na zakończenie swojej pierwszej wizyty w Azji papież przekonywał Filipińczyków, że religia to siła wzmacniająca, która działa także tam, gdzie warunki życia są niewyobrażalnie trudne.

W kraju ogromnych różnic społecznych, regularnie targanym tajfunami (kolejny rozpoczął się w czasie pielgrzymki), Franciszek przypomniał o źródłach wspólnej, chrześcijańskiej tożsamości. „Szczególną radością – mówił w minioną niedzielę, 18 stycznia podczas mszy w manilskim parku Rizal – jest dla mnie świętowanie wraz z wami niedzieli Santo Niño [Dzieciątka Jezus – red.]. (...) Santo Niño głosi nam nadal, że światło łaski Bożej zabłysło w świecie pogrążonym w ciemnościach, niosąc Dobrą Nowinę naszej wolności od zniewolenia i prowadząc nas ścieżkami pokoju, prawa i sprawiedliwości. Przypomina nam również o naszym powołaniu, by upowszechniać królestwo Chrystusa na całym świecie”.

Jego słów –...

4139

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Katolicy stanowią większość również w Timorze Wschodnim :)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]