Reklama

Ewangelizatorzy w Kostrzynie

Ewangelizatorzy w Kostrzynie

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Kto nigdy nie był na Przystanku Woodstock, ten nie zrozumie, jak bardzo bywalcy festiwalu w Kostrzynie są wyczuleni na punkcie swobody i wolności.
B

Barierki odgradzające sceny, przy których ochroniarze sprawdzali zawartości plecaków, pojawiły się tu pierwszy raz od początku istnienia Przystanku i od razu zepsuły atmosferę.

Jednak na całym terenie imprezy były miejsca, gdzie „podwyższonego ryzyka” nie było. Jedno to Pokojowa Wioska Kryszny, gdzie woodsto­ckowicze posilają się tanim wegetariańskim jedzeniem. Drugie to Przystanek Jezus.

W tym roku ewangelizatorzy rozbili swój namiot bliżej centrum festiwalowego pola niż w poprzednich latach, gdy w gruncie rzeczy byli poza terenem festiwalu. Było też bardziej profesjonalnie. Z rockowymi zespołami, świadectwami, spotkaniami z gośćmi. Bp Grzegorz Ryś przestrzegał ewangelizatorów przed zmuszaniem do wiary. „Radykalna miłość szanuje człowieka do końca” – mówił.

A uczestnicy Przystanku Woodstock, o których bezpieczeństwo nikt nie musiał tu przesadnie dbać, czuli się na Przystanku Jezus wyjątkowo swobodnie. Furorę robili wolontariusze chodzący po woodstockowym polu z miską, wodą i kartonem z napisem: „Myjemy nogi”. – My tylko naśladujemy Jezusa – wyjaśniali. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]