Reklama

Ładowanie...

Dziewczyna z Watykanu. Czy serial Netflixa wyjaśnia, co się stało z Emanuelą Orlandi

03.11.2022
Czyta się kilka minut
Historię Emanueli Orlandi znamy od dawna. Serial Netfliksa porządkuje dotychczasową wiedzę i sugeruje, że rozwiązanie zagadki jej zaginięcia znajduje się za murami watykańskiego państwa.
Emanuela Orlandi / FOT. MATERIAŁY PRASOWE
S

Spotkali się raz, na schodach kościoła św. Anny, po niedzielnej mszy dla mieszkańców tej watykańskiej parafii. Rozmowa trwała kilka sekund. – Emanuela jest w niebie – powiedział papież. – A ja mam nadzieję, że żyje – odparł Pietro Orlandi. – Jest w niebie – powtórzył Franciszek.

Brat zaginionej przed 39 laty Emanueli jest przekonany, że papież przekazał mu w ten sposób informację, dotąd ukrywaną, o śmierci siostry: „Skoro mówi takie słowa, to znaczy, że wie więcej od nas”.

To było 17 marca 2013 r. Franciszek był papieżem od czterech dni.

Trzy ślady

Dokumentalny serial „Dziewczyna z Watykanu”, w którym możemy zobaczyć tę scenę, miał premierę 20 października 2022 r. na platformie Netflix. To czterogodzinna opowieść o poszukiwaniu 15-letniej córki watykańskiego urzędnika, która zaginęła w czerwcu 1983 r. i do dziś nie natrafiono na żaden ślad jej życia ani...

11366

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/weekend-5160

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]