Reklama

Dziedziniec pogan 2.

Dziedziniec pogan 2.

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Zgodnie z zapowiedzią i obietnicą udzieloną sobie nawzajem przez uczestników pierwszej odsłony „Dziedzińca pogan”, w Krakowie 20 grudnia br. odbędzie się jego druga odsłona.
P

Podobnie jak pierwsza, będzie miała miejsce w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W pierwszym spotkaniu („Czy możliwa jest jeszcze wspólna troska o dobro wspólne”) dyskusję prowadzili politycy. Niezależnie od dzielących ich różnic, WSZYSCY dali świadectwo jednemu: otóż, w latach 70. i 80. przeszłego wieku – podejmując różnorodną działalność (od KOR-u, przez podziemne formy kształcenia, oficjalne i nieoficjalne przejawy twórczości artystycznej, po arcylimitowaną legalną aktywność polityczną) – mieli poczucie i DOŚWIADCZENIE prawdziwej WSPÓLNOTY WARTOŚCI. Nie wynikała ona jedynie z konieczności oporu wobec wspólnego wroga. Była współ-odczuwaniem, współ-przeżywaniem, współ-odpowiedzialnością i współ-odkrywaniem POZYTYWNYCH wartości. Podziały przyszły później, kiedy – już w wolnej Polsce – stanęli wobec zadania przepisania owych wartości na język konkretnych programów...

2718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]