Reklama

Działalność Fundacji "TP"

Działalność Fundacji "TP"

02.02.2006
Czyta się kilka minut
Fundację powołali 14 czerwca 2002 r. dotychczasowi udziałowcy spółki “Tygodnik Powszechny". Z chwilą rejestracji stała się ona jedynym właścicielem spółki “Tygodnik Powszechny".
u

ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków, tel. tel. +48 12 426 53 10 fax +48 12 426 53 11

e-mail:

KRS: 0000125605, REGON: 356553358, NIP 676-22-17-037

Konto: Deutsche Bank PBC S.A. nr:  31-19101048-2006184511210001

INFORMACJE ARCHIWALNE

Z przyjemnością informujemy, że decyzją Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia Wydział XII Krajowego Rejestru Sądowego z 25 listopada 2004 r. Fundacja Tygodnika Powszechnego z siedzibą w Krakowie uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

Drodzy Czytelnicy, Drodzy Darczyńcy

Z całego serca chcemy Wam podziękować za przekazany Fundacji Tygodnika Powszechnego 1 procent płaconego przez Was podatku od dochodów osobistych za rok 2004.

Do 30 kwietnia 2005 r. aż 1373 Darczyńców przekazało nam w sumie 126 950,61 zł. Najniższa wpłata wynosiła 65 groszy, najwyższa - 1314,25 zł.

Była to dla nas ogromna pomoc finansowa. Dzięki Państwa ofiarności:

 • gruntownie odnowiliśmy "park maszynowy" naszego działu DTP, który w zeszłym roku złożył prawie 1400 kolumn (!) pisma. Fundacja sfinansowała zakup najnowszej generacji stacji graficznych firmy FUJITSU-SIEMENS oraz oprogramowania firmy ADOBE.
 • pokryliśmy koszty funkcjonowania Archiwum Jerzego Turowicza przez cały rok 2005 i uczyniliśmy ogromny postęp w opracowaniu jego zasobów. 
 • zakończyliśmy projekt digitalizacji archiwalnych roczników Tygodnika Powszechnego z lat 1945-2004 wraz z archiwum cenzury. Cyfrowy reprint całej historii pisma na 55 płytach CD lub 7 DVD jest już do nabycia redakcji "TP". Liczne jego egzemplarze trafiają do publicznego użytku w bibliotekach, a setki "cyfrowych wycinków" rozesłaliśmy poczta elektroniczną wprost do czytelników, którzy zwrócili się do nas nie mogąc dotrzeć do tygodnikowych archiwaliów potrzebnych im w pracy naukowej.
 • uświetniliśmy obchody sześćdziesięciolecia Tygodnika Powszechnego wydarzeniami artystycznymi, współorganizowaliśmy z "TP" debaty, spotkania i wspierali jego działalność wydawniczą.

Także w roku 2006 od ponad 1250 Darczyńców otrzymaliśmy ponad 105.000 zł

Dzięki środkom zgromadzonym w ten sposób, między innymi:

 • finansowaliśmy rozwój witryny internetowej "Tygodnika Powszechnego", w tym produkcję serwisu bibliograficznego twórczości Karola Wojtyły - Jana Pawła II na łamach "TP" oraz uruchomienie nowego kanału dystrybucyjnego pisma w serwisie
 • pokryliśmy koszty funkcjonowania Archiwum Jerzego Turowicza przez cały rok 2006, zbliżyliśmy się do końca opracowania działu korespondencji Redaktora z ponad 1200 osobami. 
 • dofinansowalismy zakup kompletu archiwalnych roczników "Tygodnika Powszechnego" z lat 1945-2004 wraz z archiwum cenzury na CD przez kilkanaście bibliotek, które zobowiązały się do nieodpłatnego udostępniania go czytelnikom.
 • opracowaliśmy i wysłali czytelnikom ponad 600 cyfrowych wycinków z archiwalnych roczników "TP", a także wyprodukowaliśmy cyfrowy rocznik 2005 na CD (do nabycia w redakcji "TP").
 • nadzorowaliśmy, inspirowali i wspierali działalność wydawniczą spółki "Tygodnik Powszechny", współuczestniczyliśmy w "Tygodnikowych" projektach wydawniczych, współorganizowaliśmy liczne imprezy i działania promocyjne.

Zobacz szczegółowe i Fundacji TP za rok 2005.

 • Jeśli chcesz przekazać 1 procent podatku na rzecz Fundacji Tygodnika Powszechnego, pobierz kwity przelewu lub przekazu/wpłaty na konto bankowe Fundacji:
 • (515 kB), (143 kB), (107 kB)
 • Co to jest organizacja pożytku publicznego:
 • ,
 • O Fundacji Tygodnika Powszechnego: (250 kB)
 • Statut Fundacji Tygodnika Powszechnego: (118 kB)
 • Sprawozdanie Fundacji Tygodnika Powszechnego za rok 2004: (536 kB)

Wszystkim najserdeczniej dziękujemy za życzliwość dla Fundacji i naszego pisma, gorąco polecając się Państwa pamięci przy dysponowaniu tegoroczną darowizną 1% od Waszych podatków.

Wykorzystując fundusze, które, mamy nadzieję, uda nam się zebrać w tym roku, oprócz kontynuacji działalności z lat poprzednich: opieki nad Archiwum Jerzego Turowicza, dofinansowaniem zakupów roczników "TP na CD" przez biblioteki, budowaniem indeksu zawartości “TP" oraz  wspólnych z "TP" projektów wydawniczych i wydarzeń promocyjnych, jak również dalszego rozwijania serwisu internetowego "TP", chcielibyśmy zainicjować nowy projekt zatytułowany "co Ty na to?".

Będzie to powiązana ze wspólną inicjatywą "TP" i Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. J. Tischnera jaką jest UNIWERSYTET POWSZECHNY, i inspirowana wywoływanymi tam tematami powszechna debata obywatelska. Debata nie tylko dziennikarska - na łamach "TP" i w Internecie - ale także środowiskowa, uprawiana wszędzie, gdzie znajda się czytelnicy "TP", w sposób, który nie antagonizuje rozmówców, lecz prowadzi ich do życzliwej i twórczej wymiany poglądów w przyjaznej atmosferze. Pomysł ten będziemy rozwijać wspólnie z redakcją "TP", a opiszemy go już wkrótce, w najbliższych numerach "Tygodnika" oraz na nowej stronie internetowej

Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]