Reklama

Duda jako dobry glina

Duda jako dobry glina

02.10.2017
Czyta się kilka minut
Wojna między prezydentem a prezesem ma w tle pytanie, na ile PiS-owi opłaca się radykalizm. A opozycja musi powiedzieć coś więcej niż to, że jest przeciwko wszelkim zmianom.
Święto Policji, Warszawa, lipiec 2016 r. ADAM CHEŁSTOWSKI / FORUM
K

Kilka dni po ogłoszeniu przez prezydenta propozycji w sprawie reformy sądownictwa można już próbować uchwycić istotę nowej sytuacji. Nie jest to łatwę, gdyż całe zdarzenie ma trzy konkurencyjne opowieści: o ustawce, o zdradzie i o balansie. Każda z nich ma swoich wyznawców i jak to często bywa, każda może podsuwać cząstkę prawdy. Do każdej wypada jednak zgłosić poważne zastrzeżenia.

Z obozu przeciwników PiS-u od razu podniosły się głosy, że jest to pozorny konflikt. Teatr, który stanowi rozgrywkę wewnątrz obozu władzy, lecz nie zmienia niczego, jeśli chodzi o generalny kierunek – czyli odejście od demokracji. A przynajmniej takiej demokracji, jakiej do tej pory doświadczaliśmy i która (zdaniem wyznawców tego poglądu) jest jedyną zasługującą na swoje miano. W takim ujęciu jedyną motywacją prezydenta jest chęć poszerzenia władzy i osobista ambicja. Na tym ostatnim polu...

13293

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wczoraj Prezydent gratulował piłkarzom w szatni. W kontekście ewangelicznego: "Jakże tu wszedłeś nie mając stroju" nie mam pewności czy odpowiedniego stroju nie miał Prezydent czy R. Lewandowski ))

https://oko.press/duda-bedzie-karal-sedziow-sn-ziobro-pozostalych-sad-najwyzszy-pokazuje-naprawde-projekcie-prezydenta/

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]