Reklama

Duchy Jeremiego

Duchy Jeremiego

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Z wielu dziwnych i strasznych rzeczy, które mgliście pamiętam z okresu dojrzewania, ten wieczór widzę całkiem wyraźnie.
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
P

Przez całe dzieciństwo i czas nastoletni mieszkałam z młodszym bratem w jednym pokoju, na piętrze naszego starego domu, tam gdzie kiedyś mieszkała prababcia Zagórna, i gdzie zresztą umarła, w starym drewnianym łóżku, wśród grubych pierzyn pełnych zakurzonego pierza, co widziałam na własne oczy jako małe dziecko. Jej śmierć potraktowana została jako rzecz zupełnie naturalna („Nie larmujcie tu w sieni, bo babka umiero” – prosiła ciotka Magda, a my grzecznie poszliśmy z korytarza pobawić się gdzie indziej) i nie stała się żadną traumą. Zmarła w domu? No a gdzie miała umrzeć? Byliśmy gotowi zamieszkać w pokoju po zmarłej prababci, nie martwiła nas jej dusza, byliśmy zresztą pewni, że kto jak kto, ale ona na pewno dostąpiła zbawienia i nie będzie nas nawiedzać we śnie ani tym bardziej na jawie.

Mieszkaliśmy tam razem wiele lat i być może dzięki wsparciu z zaświatów udało nam się...

5004

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]