Reklama

Droga na Biegun Północny

Droga na Biegun Północny

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Mija już pięć lat od wyprawy na biegun. Po co poszedłem? Żeby zobaczyć, jak tam jest. Żeby odróżnić czternaście rodzajów bieli. Żeby się sprawdzić. Żeby przemyśleć mój związek małżeński. Na przekór tym wszystkim, którzy się o mnie bali.
W

Wielka skorupa lodu

zamarznięta twarz oceanu

zmarszczki szczelin przez które

przedziera się do nas

tajemniczy błękit. Przesłonięty

białymi powiekami. Niezrozumiały.

Najpierw roztopiłem się w lodach i wodach, a później zawsze już miałem w sobie coś z tej drogi, z tego bycia poza czasem i kierunkami w przestrzeni.

Pierwszego dnia polecieliśmy do Moskwy. W nocy dojeżdżamy do hotelu Rossija - symbolu starego sowietyzmu. Potężny gmach z tysiącami łóżek, dziesiątkami recepcji, wejść, wyjść. Hotel--urząd. W recepcji każą nam czekać parę godzin na zameldowanie. Ktoś nie wytrzymuje dźwięku ciągle nieodbieranego telefonu i lekceważącej obojętności obsługi i podnosi słuchawkę. Szok, przerażenie, zamęt. Jak to?! Jeden z gości odebrał służbowy telefon! Rozmawiał z pracownikami...

12343

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]