Reklama

Drodzy Czytelnicy!

Drodzy Czytelnicy!

18.10.2015
Czyta się kilka minut
„Polska Historia. Będzie się działo!” to otwarte spotkania dla młodzieży licealnej, prowadzone przez wybitnych historyków, którzy w niestandardowy sposób pokażą lokalną historię i jej bohaterów.
Z

Za nami pierwszy wykład, na którym dr hab. JANUSZ PEZDA z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadał młodzieży z I LO w Rabce o prof. Wacławie Felczaku.
Najbliższy wykład odbędzie się w czwartek 22 października o godz. 12.00 w redakcji „Tygodnika Powszechnego” w Krakowie przy ul. Wiślnej 12. Wezmą w nim udział krakowscy uczniowie z VI LO i VII Prywatnego LO.
Spotkanie pt. „Wiślna w Krakowie, wiek XX” poprowadzi wybitny badacz historii Krakowa – prof. dr hab. ANDRZEJ CHWALBA z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. opowieść o „Tygodniku Powszechnym”;
o Józefie Retingerze i Josephie Conradzie oraz ich wspólnym przyjeździe do Krakowa w przeddzień wybuchu I wojny światowej czy o Stepanie Banderze, który w cerkwii na ulicy Wiślnej wziął ślub.

Kolejne spotkania odbędą się w Krakowie, Toruniu i Szczebrzeszynie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o kontakt pod adresem bedziesiedzialo@tygodnik.com.pl
Tematy spotkań oraz szczegóły akcji znajdziecie Państwo na stronie www.powszech.net/bedziesiedzialo

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]