Reklama

Drobny biznes, duże straty

Drobny biznes, duże straty

02.08.2021
Czyta się kilka minut
N

Najwyższą podwyżką podatków w historii” nazywa Związek Pracodawców i Przedsiębiorców propozycje zawarte w pakiecie Polskiego Ładu. Związek – wehikuł lobbingowy małych i średnich firm – proponuje jako alternatywę ujednolicenie stawek podatku VAT oraz wprowadzenie minimalnego wymiaru podatku CIT w wysokości 1 proc. przychodów.

Takie rozwiązanie ukróciłoby nagminny proceder pompowania kosztów przez duże firmy. Przedstawiciele ZPP powołują się na dane Ministerstwa Finansów, z których wynika, że blisko 60 proc. firm zobowiązanych do odprowadzania podatku CIT nie płaci go w ogóle. Tymczasem zmiany zaproponowane w Polskim Ładzie zdaniem ZPP uderzą w rentowność małych firm usługowych, które będą musiały podnieść ceny. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]