Reklama

Dotrzymaliśmy słowa!

Dotrzymaliśmy słowa!

13.03.2017
Czyta się kilka minut
Rozwój naszych akcji społecznych, festiwali i projektów wydawniczych, a przede wszystkim „Tygodnika” to cel, jaki wskazywaliśmy, prosząc o przekazanie naszej Fundacji 1% podatku w roku 2016. Dotrzymaliśmy słowa, spełniliśmy nasze cele, dlatego raz jeszcze prosimy Państwa o przekazanie 1% podatku na działalność Fundacji.
A

A więc, przede wszystkim „Tygodnik”, nad którym nasza Fundacja, jako posiadacz 82% udziałów (pozostałe 18% posiada Fundacja Centrum Kopernika założona przez ks. prof. Michała Hellera), stale sprawuje pieczę właścicielską.

„Tygodnik”, jako jedyne pismo opinii, odnotowuje z roku na rok kilkunastoprocentowy wzrost liczby czytelników wydania drukowanego, kupujących pismo w kioskach i prenumeratorów, a także kilkudziesięcioprocentowy – liczby czytelników wersji elektronicznych: strony internetowej, którą odwiedza miesięcznie ponad 180 tys. użytkowników, a także sześciu formatów e-wydań i wdrożonej wiosną 2016 r. aplikacji mobilnej, z których łącznie korzysta blisko 10 tys. osób.

To dzięki swoim Czytelnikom, i jednocześnie dla nich, „Tygodnik” zachowuje suwerenność, przekracza podziały, schematy, uprzedzenia i lęki, nie boi się zadawać trudnych pytań. Patrzy szeroko, jest uważny i wrażliwy.

Co więcej, nasz Festiwal Conrada, który w roku 2016 odbył się przy udziale ponad piętnastotysięcznej widowni w nowym, znakomitym centrum festiwalowym w krakowskim Pałacu Czeczotki, jako jedyny europejski festiwal znalazł się w czwórce najlepszych literackich festiwali świata nominowanych do nagrody The London Book Fair International Excellence Awards 2016. Jak Festiwal Conrada pisarzy, tak Festiwal Copernicus przywiódł do Krakowa plejadę znakomitości światowej nauki, z którymi spotkała się ponad siedmiotysięczna publiczność.

„Lekcje Czytania”, mimo że pozbawione finansowego wsparcia MKiDN, zgromadziły przy wspólnej lekturze z pisarzami i znawcami literatury blisko dwa tysiące licealistów, a dodatkowo posłużyły za wzór dla naszej nowej akcji społecznej „Polska Historia. Będzie się działo!”, która przy wsparciu Muzeum Historii Polski nabrała impetu w minionym roku.

Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie otrzymane od Państwa w roku 2016 kwoty 162 878,40 zł z odpisu 1% podatku i 32 475,00 zł z darowizn pieniężnych. Jesteśmy za to wsparcie ogromnie wdzięczni. Dzięki Państwa zaufaniu i ofiarności trudny rok 2016 okazał się rokiem naszego sukcesu.

Serdecznie dziękujemy i najgoręcej polecamy się Państwa wspaniałomyślności także i w tym roku. To od Państwa – Czytelników i Przyjaciół „Tygodnika Powszechnego” – zależy nasza działalność, a przede wszystkim „Tygodnik”: jego dalszy rozwój i utrzymanie niezależności.

Fundacja Tygodnika Powszechnego posiada status OPP, oznacza to, że można i że warto na jej działalność przeznaczyć 1 procent odpisu od podatku, wpisując w rozliczeniu rocznym w odpowiedniej rubryce nr KRS: 0000125605. Darowizny na rzecz Fundacji prosimy wpłacać na konto: 31 1910 1048 2006 1845 1121 0001

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]