Reklama

Dorota Masłowska felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

Dorota Masłowska felietonistką „Tygodnika Powszechnego”

22.09.2020
Czyta się kilka minut
Pisarka dołączy do grona znakomitych autorek i autorów „Tygodnika” i będzie publikować felietony dwa razy w miesiącu.
Dorota Masłowska / fot. Grażyna Makara
Dorota Masłowska / fot. Grażyna Makara
O

Obecnie w „Tygodniku” można regularnie czytać felietony Wojciecha Bonowicza, Anny Dziewit-Meller, Andrzeja Stasiuka, Pawła Bravo, Jana Klaty i Stanisława Mancewicza.

„Zbyt łatwo przyswajamy sobie optykę „lubię to” – „nie lubię to”, ulegając złudzeniu, że lubienie albo nielubienie załatwia nasze stosunki z rzeczami. Gdy jednak wyjść poza nią, już kawałek dalej, zaraz za bramą, rozpościera się przestrzeń bez opinii Google’a. Tam byłoby wspaniale się prze-chadzać.” – pisze Masłowska w  felietonie „Bez tytułu”.

Życzymy udanej lektury! Pierwszy felieton w numerze 39/2020, w kioskach od środy 23 września.

„Tygodnik Powszechny” 39/2020
„Tygodnik Powszechny” 39/2020

Dorota Masłowska – pisarka i autorka sztuk teatralnych, od września 2020 r. felietonistka „Tygodnika Powszechnego”. Zadebiutowała w 2002 r. powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” (Paszport „Polityki”), a wydany cztery lata później „Paw królowej” przyniósł jej Nagrodę Nike. W tym samym roku ukazał się dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” (sztukę w reż. Przemysława Wojcieszka wystawił warszawski Teatr Rozmaitości), zaś dwa lata później „Między nami dobrze jest” – „tragikomedia wirtualna” o polskiej rzeczywistości oraz pamięci historycznej, którą wyreżyserował Grzegorz Jarzyna. W 2012 r. ukazała się jej powieść pt. „Kochanie, zabiłam nasze koty”, a w 2014 r. opowieść autobiograficzna dla dorosłych i dzieci „Jak zostałam wiedźmą”. W tym samym roku Masłowska zadebiutowała jako wokalistka na wydanej pod pseudonimem Mister D. satyrycznej płycie „Społeczeństwo jest niemiłe”. W 2015 r. ukazał się zbiór jej felietonów „Więcej niż możesz zjeść” – pastisz magazynów kulinarnych i podróżniczych. Wydany w 2019 r. rozpisany na głosy rap-poemat „Inni ludzie” wystawił w TR Warszawa Grzegorz Jarzyna. We wrześniu w Wydawnictwie Literackim ukazał się drugi tom jej felietonów „Jak przejąć kontrolę nad światem” pisanych dla „Dwutygodnika”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

O, jak miło.

Dobrze, że nie Gretkowska :)

Albo się wstydził i przepraszał za polski episkopat, albo skromnie przedstawiał siebie jako współczesny przykład dobrych uczynków i dobrego chrześcijaństwa. To była przyzwoita rozrywka. Obawiam się że Szyszy był w tym niezastąpiony, u panny Masłowskiej zaś będzie inteligentnie i nie będzie zabawy.

Jedną z moich ulubionych felietonistek 2T.pl Szacunek dla Redakcji

Masłowska w łopianie. Ciekawe, czy to będzie smaczne.

"Bo skurwysyństwo to nie blok czy kamienica, to twoja głowa, w której czai się słoma, tak tak to pan tik tak, to czas tak tyka, zając po śniegu pomyka, niby jesz gówno, ale za to z tęczowego talerzyka, gówno, ale takie fajne z parasoleczką, lukier po wierzchu, deseń z orzeszków, niby gówno, ale za to w promocji z łyżeczką, panowie co za okazja, co za wieczór." Dorota Masłowska
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]