Reklama

Dorośli i tak nie słuchają

Dorośli i tak nie słuchają

20.09.2021
Czyta się kilka minut
MARIA REIMANN, antropolożka: Główną emocją, jaką dzieci odczuwały podczas lockdownu, nie była nuda, lecz tęsknota za innymi dziećmi.
Maria Reimann, wrzesień 2019 r. MAURYCY GOMULICKI
A

ANNA GOLUS: To dobrze, że dzieci wróciły do szkół?

MARIA REIMANN: Myślę, że tak. Z prowadzonych przez nas badań wynika, że podczas nauczania zdalnego tęsknota za rówieśnikami była jednym z najczęstszych uczuć.

„Pytamy, próbujemy zrozumieć, gromadzimy wiedzę. Co dzieci myślą o COVID-19? Co oznacza lockdown dla nastolatków? Jak to jest być osobą niedorosłą w czasie pandemii?” – piszecie na stronie projektu „Młodzi i pandemia”.

To właściwie trzy powiązane ze sobą projekty. W marcu 2020 r., tuż po zamknięciu szkół, uruchomiłyśmy „Dziecięce archiwum pandemii”, w którym zbierałyśmy przesyłane przez rodziców prace dzieci – rysunki, kolaże, fotografie i teksty – na temat pandemii. Kilka miesięcy później ruszył projekt „Młodzi o pandemii”, w ramach którego rozmawiałyśmy z nastolatkami. Obecnie prowadzimy, razem z kilkoma przedszkolami z Pruszkowa,...

14875

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Może Pan Bóg powinien przeprosić za Pandemię? A dzieciom warto mówić, że aby ich dziadkowie mogli żyć, one muszą czasem czegoś się wyrzec. Inaczej wychowamy pokolenie egoistów.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]