Reklama

Domowe lekcje czytania

Domowe lekcje czytania

18.05.2020
Czyta się kilka minut
Literatura jest niezbędnym elementem dobrego życia. Jak czytać, żeby lepiej myśleć i działać?
W

W każdą środę o godzinie 12.00 na facebookowym profilu „Lekcji czytania” dyrektor programowy Festiwalu Conrada Grzegorz Jankowicz analizuje wybrany tekst i odpowiada na Wasze pytania.

W środę 20 maja czytamy i rozmawiamy o opowiadaniu Ambrose’a Bierce’a pt. „Przy moście nad Sowim Potokiem” w przekładzie Jerzego Krzysztonia (tekst udostępniamy na facebookowym profilu „Lekcji…” dzięki uprzejmości spadkobierców tłumacza). A w środę 27 maja przeczytamy „Hammerklavier” Yasminy Rezy (przeł. Andrzej Krzywicki) opublikowane przez wydawnictwo Nisza.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]