Reklama

#DOM (4) Ziemia się przegrzewa. Czy już można panikować?

#DOM (4) Ziemia się przegrzewa. Czy już można panikować?

03.07.2020
Czyta się kilka minut
Prof. Szymon Malinowski: Czas na bezczynność w sprawach klimatu już się wyczerpał. Popanikujmy trochę, a potem, cytując mistrza Młynarskiego – róbmy swoje. Może to coś da.
#DOM Cykl Krzysztofa Storego w Podkaście Powszechnym

Posłuchaj

W

W poprzednim odcinku rozmawialiśmy o eksploracji kosmosu. Dziś spojrzymy na Ziemię – nasz pierwszy i jedyny do tej pory dom. Dom, któremu sami sprawiamy wiele problemów. To rozmowa o zmianach klimatu. O tym, co musimy zrobić, by nie zniszczyć własnej planety. I dlaczego tak ciężko nam samych siebie do tego przekonać.

Moim gościem jest profesor Szymon Malinowski, fizyk atmosfery, dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, współtwórca portalu „Nauka o Klimacie” i bohater filmu dokumentalnego „Można Panikować”.

Prof. Szymon Malinowski  / kadr z filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Prof. Szymon Malinowski / kadr z filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

ZOBACZ TAKŻE:

Plakat do filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Plakat do filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

 

Prof. Szymon Malinowski  / kadr z filmu  Jonathana L. Ramseya „Można panikować”
Prof. Szymon Malinowski / kadr z filmu Jonathana L. Ramseya „Można panikować”

 

Redakcja portalu „Nauka o Klimacie” / fot. Bernard Piechal
Redakcja portalu „Nauka o Klimacie” / fot. Bernard Piechal

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz