Reklama

Dogmat, czyli możliwość niemożliwego

Dogmat, czyli możliwość niemożliwego

24.05.2015
Czyta się kilka minut
W swoim czasie Mojżesz pytał Izraelitów: „Czy słyszał jakiś naród głos Boży z ognia, jak ty słyszałeś, i pozostał żywym?
C

Czy usiłował Bóg przyjść i wybrać sobie jeden naród spośród innych narodów?”. Z Ewangelii wiemy, że to pytanie dotyczy również innych narodów, a przede wszystkim – każdego człowieka. Wiemy też, że głos Boga dociera do nas nie tylko z ognia, nie tylko przez naród, ale bezpośrednio – i to wcześniej, niż znajdziemy się w społeczności wiernych, w Kościele.
Jeszcze zanim człowiek uwierzy Bogu – gdy tylko uświadomi sobie, że to Jego, a nie nikogo lub niczego innego szuka – odkrywa, że tak naprawdę to Bóg szuka człowieka. Odkrywa, że nie coś, lecz Ktoś tak pokierował naszym życiem, iż nie tylko usłyszał głos Boga, ale stanął z Nim oko w oko. Może wtedy przytaknąć Apostołowi Pawłowi, który mówi: „Ci (...) którymi Duch Boży kieruje, są synami Boga (...) dzięki czemu możemy wołać: Abba! Ojcze!”.
O tym, że tak właśnie między Bogiem i ludźmi sprawy się mają, wiemy od Jezusa z...

3021

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

nie tylko wielkim, uczonym się zdarza. Jak On to robi?że udziela się nam we wszystkim, że nie ma względu na osoby, że nie ogranicza Go czas, żadna przestrzeń a jednocześnie potrafi nie być...O co tu chodzi?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]