Reklama

Dobrze to czy źle?

Dobrze to czy źle?

15.02.2011
Czyta się kilka minut
Zjawiska widziane z daleka wydają się proste. Im bliżej, tym lepiej widać, jak łatwo można się pomylić zarówno w ocenie, jak i w opisie.
O

O gigantycznym pożarze w Rio de Janeiro dowiedziałem się w poniedziałek rano. Powiedział mi o nim, kiedy szliśmy na Mszę św., współbrat Walter - Brazylijczyk, pracujący na Ilha do Governador. Kiedy mi o tym mówił, jeszcze płonęły zabudowania Cidade do Samba - Miasta Samby, a więc pracownie 12 głównych szkół tego tańca. Do rozpoczęcia karnawału brakuje już tylko miesiąca.

Potem o pożarze powiedziałem księdzu, który od lat pracuje w Brazylii, zna ją i kocha, ale Brazylijczykiem nie jest. Wiadomość skwitował konstatacją, że karnawał w Rio to motor napędzający haniebną turystykę seksualną. Nie powiedział, że to kara Boża ani niczego w tym rodzaju, ale nie wydawał się zbytnio wiadomością przejęty. Znów rozmawiałem o tym z Walterem. Przyznał mojemu drugiemu rozmówcy rację, bo karnawał rzeczywiście przyczynia się do rozwijania ponurego procederu turystyki...

3780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]