Reklama

Do wiadomości Jacka Kurskiego

Do wiadomości Jacka Kurskiego

16.05.2016
Czyta się kilka minut
Oglądanie tego programu stało się dla mnie rodzajem wstydliwej przyjemności. Takiej, jaką daje oglądanie bezwstydu.
Kadr z czołówki Wiadomości TVP
S

Szanowny Panie Prezesie, piszę do Pana jako widz publicznej telewizji, którą w tak krótkim czasie tak bardzo Pan zmienił. Muszę zacząć od sprawy trudnej i nieprzyjemnej: oglądalności. Przypuszczam, że temat Pana irytuje – ile można słuchać o tym, że TVP traci widzów; że w porównaniu do kwietnia ub. r. widownia flagowego programu, „Wiadomości”, spadła o 21,94 proc., czyli 753 tys. widzów; i że jego obecny udział w rynku jest najmniejszy w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce.

Pewnie o sytuacji TVP nie byłoby tak głośno, gdyby nie Pańska reakcja: od marca podtrzymuje i rozwija Pan tezę, że złe wyniki są winą badających, a nie badanych (o tym później). Podobnie zadziwiająca była odpowiedź na kwietniowy raport KRRiT, zarzucający TVP manipulacje w materiałach informacyjnych. Centrum Informacji TVP zapewniło wtedy – po skrupulatnym wyliczeniu błędów poprzedników – że...

12107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]