Reklama

Ładowanie...

Darczyńcy Fundacji Tygodnika Powszechnego finansują wyjazd reportera do Azji

Darczyńcy Fundacji Tygodnika Powszechnego finansują wyjazd reportera do Azji

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Marek Rabij wrócił do Bangladeszu by opisać sytuację Rohingów żyjących w obozach dla uchodźców.
A

Administracja obozów dla Rohingów szacuje liczbę ludzi zagrożonych osunięciami gruntu i chorobami (wywołanymi przez nieczystości rozniesione przez wodę) na 130-160 tys. – pisał w maju Marek Rabij, reporter „Tygodnika”, który w lutym i marcu przyglądał się sytuacji uchodźców w Bangladeszu. Już wtedy pojawiły się obawy o los setek tysięcy ludzi mieszkających w namiotach uchodźczych – zbliżała się bowiem pora deszczowa, monsun.

Na Zachodzie przyzwyczailiśmy się, że pogoda może nam co najwyżej zepsuć wakacje. Tutaj to kwestia życia i śmierci – mówił dziennikarzowi „Tygodnika” pracownik Czerwonego Półksiężyca.

Marek Rabij – autor książki o Bangladeszu „Życie na miarę”, nominowanej do Nagrody im. Teresy Torańskiej – ponownie wrócił do Azji, by przyjrzeć się warunkom życia w obozach dla Rohingów, brutalnie wypędzonych ze swoich domów i wsi przez birmańską armię.

Wyjazd reportera jest finansowany z darowizn, jakie Czytelniczki i Czytelnicy „Tygodnika Powszechnego” przekazali Fundacji Tygodnika Powszechnego nie tylko bezpośrednio, ale także za pomocą widżetu FaniPay na stronie www.TygodnikPowszechny.pl. Dzięki temu reportaże powstałe w Bangladeszu dostępne będą w całości i za darmo w serwisie „Bangladesz 2018” pod adresem powszech.net/bangladesz.

Fundacja Tygodnika Powszechnego wyraża ogromną wdzięczność Darczyńcom, przypominając, że darowizny wykorzystywane są na cele statutowe Fundacji – m. in. wspieranie „Tygodnika Powszechnego”, a także upowszechnianie czytelnictwa: jesteśmy współorganizatorami Festiwalu Conrada – największego festiwalu literackiego w Polsce i Festiwalu Copernicus - najważniejszego festiwalu popularnonaukowego, prowadzimy też ogólnopolską akcję społeczną „Lekcje czytania” - dyskusje literackie z uczennicami i uczniami liceów.

Fundację można wspierać pod adresem powszech.net/fundacja, korzystając z formularza na dole tej strony↓↓, a także przy zakupach w największych sklepach internetowych, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Szczegóły: powszech.net/wspieram

Dziękujemy!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]