Ładowanie...
Darczyńcy Fundacji Tygodnika Powszechnego finansują wyjazd reportera do Azji
Darczyńcy Fundacji Tygodnika Powszechnego finansują wyjazd reportera do Azji
Administracja obozów dla Rohingów szacuje liczbę ludzi zagrożonych osunięciami gruntu i chorobami (wywołanymi przez nieczystości rozniesione przez wodę) na 130-160 tys. – pisał w maju Marek Rabij, reporter „Tygodnika”, który w lutym i marcu przyglądał się sytuacji uchodźców w Bangladeszu. Już wtedy pojawiły się obawy o los setek tysięcy ludzi mieszkających w namiotach uchodźczych – zbliżała się bowiem pora deszczowa, monsun.
Na Zachodzie przyzwyczailiśmy się, że pogoda może nam co najwyżej zepsuć wakacje. Tutaj to kwestia życia i śmierci – mówił dziennikarzowi „Tygodnika” pracownik Czerwonego Półksiężyca.
Marek Rabij – autor książki o Bangladeszu „Życie na miarę”, nominowanej do Nagrody im. Teresy Torańskiej – ponownie wrócił do Azji, by przyjrzeć się warunkom życia w obozach dla Rohingów, brutalnie wypędzonych ze swoich domów i wsi przez birmańską armię.
Wyjazd reportera jest finansowany z darowizn, jakie Czytelniczki i Czytelnicy „Tygodnika Powszechnego” przekazali Fundacji Tygodnika Powszechnego nie tylko bezpośrednio, ale także za pomocą widżetu FaniPay na stronie www.TygodnikPowszechny.pl. Dzięki temu reportaże powstałe w Bangladeszu dostępne będą w całości i za darmo w serwisie „Bangladesz 2018” pod adresem powszech.net/bangladesz.
Fundacja Tygodnika Powszechnego wyraża ogromną wdzięczność Darczyńcom, przypominając, że darowizny wykorzystywane są na cele statutowe Fundacji – m. in. wspieranie „Tygodnika Powszechnego”, a także upowszechnianie czytelnictwa: jesteśmy współorganizatorami Festiwalu Conrada – największego festiwalu literackiego w Polsce i Festiwalu Copernicus - najważniejszego festiwalu popularnonaukowego, prowadzimy też ogólnopolską akcję społeczną „Lekcje czytania” - dyskusje literackie z uczennicami i uczniami liceów.
Fundację można wspierać pod adresem powszech.net/fundacja, korzystając z formularza na dole tej strony↓↓, a także przy zakupach w największych sklepach internetowych, bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat. Szczegóły: powszech.net/wspieram
Dziękujemy!
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]