Reklama

Conrad laureatem!

Conrad laureatem!

26.09.2019
Czyta się kilka minut
Festiwal Conrada jednym z pięciu najlepszych festiwali kulturalnych w Europie – ogłosiło dziś w Brukseli Europejskie Stowarzyszenie Festiwali, przyznając imprezie tytuł EFFE Award 2019-20.
Wręczenie Festiwalowi Conrada tytułu EFFE Award 2019-20. Na zdjęciu reprezentacja zespołu Festiwalu Conrada: Aleksander Kardyś, Urszula Chwalba, Robert Piaskowski i Grzegorz Jankowicz. Bruksela, 26 września 2019 r. / EFFE Award
F

Festiwal Conrada, od jedenastu lat organizowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Miasto Kraków, prestiżową markę EFFE Label otrzymał już dwa lata temu, a w czerwcu tego roku znalazł się w gronie kilkunastu festiwali wyróżnionych tytułem EFFE Laureate. Dziś trafiliśmy do grona ścisłej czołówki jako jeden z pięciu najważniejszych festiwali kulturalnych Starego Kontynentu. Zwycięzcy zostali wybrani przez ekspertów spośród ponad 800 europejskich wydarzeń. 26 września, w BOZAR – Centrum Sztuk Pięknych w Brukseli, nagrodę wręczoną przez Sir Jonathana Millsa, przewodniczącego jury, odebrali reprezentanci organizatorów wydarzenia.

Międzynarodowe jury wyróżniło Conrada za niezwykłą umiejętność wciągania w swoją orbitę literackich talentów, jego międzynarodowe horyzonty oraz doskonałą współpracę pomiędzy organizatorami, gośćmi oraz społecznością czytelniczek i czytelników.

Wręczenie Festiwalowi Conrada tytułu EFFE Award 2019-20. Od lewej  Tibor Navracsics, komisarz UE ds. Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu,  Sabine Verheyen, przewodnicząca Komisji Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego, oraz reprezentacja zespołu Festiwalu Conrada: Aleksander Kardyś, Urszula Chwalba, Robert Piaskowski i Grzegorz Jankowicz a także Paweł Potoroczyn, członek Międzynarodowego Jury EFFE Award.  26 września 2019 r.


To nie pierwsze wyróżnienie dla krakowskiej imprezy. Dwa lata temu Akademia Pisarzy, działająca przy jednym z czołowych wydawnictw anglosaskich Penguin Random House, zaliczyła Conrada do grona najważniejszych wydarzeń literackich świata. Dwukrotnie, w 2016 i 2018 roku, Festiwal znalazł się w finałowej trójce konkursu na najlepszy literacki festiwal świata organizowany przez Londyńskie Targi Książki.Logo Festiwalu Conrada z autografami jego uczestników, październik 2018 r. / fot. Edyta Dufaj / ConradFestival.pl

Zostań właścicielem wyjątkowej lampy z Festiwalu Conrada, na której autografy złożyli największe światowe pisarki i pisarze. Przy okazji wesprzesz organizację najważniejszego polskiego festiwalu literackiego!


Doceniany przez międzynarodowe gremia festiwal nie może jednak liczyć na wystarczające wsparcie polskiego Ministerstwa Kultury – na tegoroczną edycję przyznano mu ledwie jedną trzecią wnioskowanej kwoty. Mimo to program 11. edycji jest już dopięty na ostatni guzik. Do Krakowa przyjadą między innymi Dmitrij Bykow, Mona Chollet, Charlotte Gordon, Almudena Grandes, Chimamanda Ngozi Adichie, Didier Eribon i Jáchym Topol. Wszystkich gości oraz  program znajdą Państwo na stronie festiwalu oraz w naszych festiwalowych dodatkach.

A my widzimy się już 21 października w Krakowie!


Wręczenie Festiwalowi Conrada tytułu EFFE Award 2019-20, Bruksela, 26 września 2019 r. / EFFE Award

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O NADCHODZĄCEJ EDYCJI FESTIWALU: MAGAZYN CONRAD  1. >>> ORAZ MAGAZYN CONRAD 2. >>>

 

Galeria zdjęć

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]