Reklama

Franciszek do biskupów

Franciszek do biskupów

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Trzeba być blisko ludzi, kult pieniądza jest źródłem zła, parafia to nie biuro, a imigrantów nie wolno zamykać w getcie. Wiemy, co papież mówił polskiemu Episkopatowi.
Tramwajem z Franciszkańskiej na Błonia, 28 lipca 2016 r. Fot. Osservatore Romano / AFP / EAST NEWS
P

Ponad półtorej godziny rozmawiał papież Franciszek z biskupami w katedrze wawelskiej, tuż po przylocie do Polski 27 lipca. Jak ujawnił to najpierw „Tygodnikowi Powszechnemu” i telewizji TVN bp Tadeusz Pieronek, papież odpowiedział na cztery pytania sformułowane przez polskich hierarchów. Potwierdzili to biskupi na konferencji prasowej. „Tygodnik” dotarł także do szczegółowych relacji innych uczestników spotkania.

Papież wszedł do katedry bocznym wejściem. Najpierw chwilę rozmawiał ze świeckimi pracownikami katedry zgromadzonymi w głównej nawie. Potem pomodlił się przy konfesji św. Stanisława. Południową nawą poszedł do kaplicy Najświętszego Sakramentu znajdującej się za prezbiterium katedry i tam też chwilę się modlił. Z ok. 130 biskupami spotkał się w prezbiterium. Kard. Stanisław Dziwisz krótko go przywitał słowami: „Tu bije serce Polski!”. Potem nieco dłużej przemawiał abp...

5881

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

To również istotne słowa Franciszka: "W Europie, w Ameryce, w Ameryce Łacińskiej, w Afryce, w niektórych krajach azjatyckich istnieje prawdziwa kolonizacja ideologiczna. Jedną z nich – mówię to jasno z „imienia i nazwiska” – jest gender! Dzisiaj dzieci w szkole – właśnie dzieci! – naucza się w szkole: że każdy może wybrać sobie płeć. A dlaczego tego uczą? Ponieważ podręczniki narzucają te osoby i instytucje, które dają pieniądze. Jest to kolonizacja ideologiczna, popierana również przez bardzo wpływowe kraje. I to jest straszne. Kiedy rozmawiałem z Papieżem Benedyktem, który ma się dobrze i ma jasną myśl, powiedział mi: „Wasza Świątobliwość, to epoka grzechu wobec Boga Stwórcy”. To mądre! Bóg stworzył mężczyznę i kobietę; Bóg stworzył świat, w taki to konkretny sposób, a my czynimy coś przeciwnego."

Nowotwory, ebola, dżume, tasiemca, kleszcze itd. itp. same się zrobiły?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]