Reklama

Maryja Królowa Turcji

Maryja Królowa Turcji

23.05.2016
Czyta się kilka minut
Jedni zacierają ręce czekając na turystów, inni dają upust oburzeniu, a jeszcze inni przecierają oczy ze zdumienia. W muzułmańskiej Turcji ma powstać największy na świecie posąg Maryi.
Dom Matki Bożej w Meryem Ana Evi, 2016 r. Fot. Marcelina Szumer
F

Figura Maryi? Inshallah! (Jak Bóg pozwoli) – wzdycha pan Murat, który słyszał już dziesiątki deklaracji polityków obiecujących ściągnięcie turystów do Selçuku na zachodzie Turcji. Od 30 lat prowadzi tu niewielki zakład fryzjerski, od kilku strzyże w nim polskich zakonników. Często rozmawia z nimi o tym i owym. Ostatnio – o liczbie sanktuariów maryjnych w Europie. Bo jak to możliwe, że matka Jezusa była w tylu różnych miejscach? Dopiero bracia kapucyni wytłumaczyli mu, że kościoły i miejsca kultu nie powstają u nas tam, gdzie Maryja postawiła stopę (bo nie postawiła), lecz gdzie się objawiła lub gdzie za jej wstawiennictwem zdarzył się jakiś cud. Murat trochę się zdziwił. Jego zakład leży przecież u podnóża Bülbül Dağı (Góra Słowików), na której – według objawień XIX-wiecznej niemieckiej mistyczki Katarzyny Emmerich – w małym kamiennym domku matka Zbawiciela spędziła ostatnie lata...

7189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Niesamowite jest to, że muzułmanie czczą Maryję! Maryja łączy chrześcijan i muzułmanów. Czy nie myślicie Państwo, że od tego powinno się zacząć rozwiązywanie problemów z uchodźcami?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]