Reklama

Kartka z wojny domowej

Kartka z wojny domowej

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Staliśmy wśród gruzowiska. Wtedy zauważyłem, że jest naprawdę ładną dziewczyną. Zupełnie młodą, zupełnie nie w moim typie, ale mającą w sobie coś, co przyciągało.
Fot. Grażyna Makara
Paweł Reszka / Fot. Grażyna Makara
C

Co? Może po prostu dawno nie widziałem ładnej dziewczyny? Inna wyglądałaby źle w workowatym mundurze. Ale ona? Tu frotki, tam spinki, bransoletki. Założę się też, że zwęziła spodnie. Leżały doskonale.

Domy. Wypalone. Trafione bezpośrednio pociskiem artyleryjskim. Te szczęśliwe pozbawione tylko szyb.

– Tamci – mówi dziewczyna. Odpowiada na niezadane pytanie: „Kto strzelał”. W jej głosie słyszę wahanie. Jakby chciała powiedzieć: „twoi” albo „wasi”. W końcu przyjechałem z tamtej strony, no i jestem z Zachodu, czyli automatycznie muszę popierać „tamtych”, być z „nimi”.

Ta wojna lubi proste podziały. Nie ma czasu na niuanse. Tu przeciwnicy są zbyt podobni do siebie, żeby wchodzić tak głęboko. Szczegółowa analiza prowadzi na manowce, kończy się pytaniem: „Z kim my się bijemy? Czy nie z samymi sobą! I o co?”.

Dlatego trzeba jasno określić cel: „My za...

5373

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ujmująca wrażliwość.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]