Opony nie muszą płonąć

Związki zawodowe długo pracowały na wizerunek upolitycznionych molochów, udających tylko zainteresowanie sprawami pracowniczymi. Teraz wracają – i to z rosnącym kredytem zaufania u Polaków.

Reklama

Opony nie muszą płonąć

Opony nie muszą płonąć

03.05.2021
Czyta się kilka minut
Związki zawodowe długo pracowały na wizerunek upolitycznionych molochów, udających tylko zainteresowanie sprawami pracowniczymi. Teraz wracają – i to z rosnącym kredytem zaufania u Polaków.
Amazon rekrutuje pracowników na żaglowcu „Tre Kronor Af Stockholm”. Szczecin, sierpień 2017 r. / CEZARY ASZKIELOWICZ / AGENCJA GAZETA
A

A może pan po prostu napisać, że pracuję w banku? – uśmiecha się łobuzersko do kamery Katarzyna Jóźwiak. – Tak będzie najłatwiej, bo na wywiad, w którym występuję jako pracownik, musiałabym dostać zgodę przełożonych. A imię i nazwisko mam pospolite. Nikt mnie nie rozpozna. Nawet moi bliscy.

Bo rodzina, zaznacza, ma do tego tematu stosunek raczej oschły. Sądząc po złośliwościach, na które pozwala sobie czasem jej ojciec, decyzji mojej rozmówczyni o przystąpieniu do związku zawodowego nie pozostawiłby bez prowokacyjnych pytań i uszczypliwości. Mama żartuje, że sprzedałby nawet piasek beduinom, bo faktycznie, całe życie kręcił jakieś biznesy. Ojciec wszystko zawdzięcza własnej pracy, ale bywa przez to nieznośnie apodyktyczny. A teraz trafiła mu się córka-związkowiec.

Deklarację członkowską Katarzyna Jóźwiak złożyła dwa miesiące temu, tuż po tym, gdy zarząd jej banku...

22271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Związki zawodowe w Polsce po 1989 roku to była fikcja. No może za wyjątkiem górnictwa. Dawni działacze wszak tworzyli kapitalizm i robili kariery państwowo-partyjne. Stąd powszechny mobbing i feudalne stosunki panujące w wielu instytucjach państwowych. Czy ktoś odważy się to zmienić?

I nie tylko państwowych...

Pan Bezos jest jednym z głównych sponsorów finansowych partii demokratycznej. Jego działalność sprzyja więc administracji Bidena i wszelkie wypowiedzi prozwiązkowe Bidena i innych jemu podobnych tylko pozornie są propracownicze. Bezos jest także właścicielem dziennika Washington Post, który przez ostatnie 5 lat prowadził intensywną i oczerniającą kampanię antytrumpowską i antyamerykańską. Umożliwił więc przejęcie władzy demokratom i wygranie wyborów przez Bidena. Jest to tylko jeden z wielu elementów sojuszu antyamerykańskiego wielkich korporacji i partii demokratycznej. To Trump był krytykiem Amazona i wielu innych korporacji i dlatego zawarto sojusz, który poprzez kłamliwą propagandę doprowadził do przegrania przez niego wyborów.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]