Reklama

Wiatr w oczy

Wiatr w oczy

08.03.2021
Czyta się kilka minut
K

Kim są wysłannicy? Jak to, przecież to oczywiste, że papieże i biskupi, po nich prezbiterzy, diakoni, trochę zakonnic i zakonników i czasami jakiś szczególnie nabożny świecki. W Drugiej Księdze Kronik czytamy jednak: „Również przywódcy, kapłani i lud okazywali swoją niewierność, naśladując we wszystkim obrzydliwości ludów pogańskich i bezczeszcząc dom Pana, który On poświęcił w Jerozolimie. Ponieważ Pan, Bóg ich ojców, był bardzo miłosierny dla swojego ludu i troszczył się o swoje mieszkanie, nieustannie posyłał do nich swoich wysłanników. Tamci jednak szydzili z Bożych posłańców, lekceważyli ich słowa i wyśmiewali Jego proroków. Wtedy gniew Pana na Jego własny lud wzmógł się do tego stopnia, że nie było już możliwości ocalenia”.

Z ewangelii Jezusa wiemy, że z Bożym gniewem wcale nie jest tak jak z ludzkim. Również dzielenie ludu Bożego na duchownych i świeckich nie jest tak...

2871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Nie wiem czy powoływanie się na Billa Gates jest właściwe. Jakoś nie wierzę, że jego intencje są dobre. Facet nie ma pojęcia o normalnym życiu, jest największym posiadaczem ziemskim w USA i żyje w luksusach. Dodatkowo należy do zwolenników nielimitowanego mordowania dzieci nienarodzonych. Wszyscy "naprawiacze" ludzkości powinni zacząć od siebie. Pozbyć się luksusowych rezydencji i przeznaczyć je np. dla uchodźców. Sami mogą się przeprowadzić dla przykładu do 3 sypialniowych domów. Wtedy staną się wiarygodni i może obywatele uwierzą w ich dobre intencje.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]