Polityka, czyli to, co realne

Liderzy opozycji, zamiast bezsilnie atakować PiS na konferencjach w Sejmie, powinni pokazywać, co robią jej ludzie u władzy na poziomie lokalnym. Tam, gdzie nie brakuje działań łagodzących skutki...

Reklama

Polityka, czyli to, co realne

Polityka, czyli to, co realne

08.02.2021
Czyta się kilka minut
Liderzy opozycji, zamiast bezsilnie atakować PiS na konferencjach w Sejmie, powinni pokazywać, co robią jej ludzie u władzy na poziomie lokalnym. Tam, gdzie nie brakuje działań łagodzących skutki pandemii.
„Myśląc Polska” – konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, lipiec 2019 r. BEATA ZAWRZEL / REPORTER
O

Ocieplenie klimatu przynosi nam pogodę na sterydach. Zmiana nie polega na tym, że pogoda jest taka jak dawniej, jedynie trochę cieplejsza – nasilają się za to ekstremalne zjawiska. Jesteśmy tego świadkami także tej zimy. Podobnie dzieje się z przegrzaną polityką – w ostatnich tygodniach, czy nawet miesiącach, mieliśmy do czynienia z zamrożeniami i rozgorączkowaniem, przeplatającymi się wzajemnie skokami temperatury.

Kwintesencją tego jest sytuacja po publikacji werdyktu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Panuje całkowite zamieszanie i brak jedności co do aktualnego stanu prawnego, społecznych realiów i dalszego działania. Dotyczy to zarówno obozu rządzącego, jak i opozycji. W tym pierwszym są tacy, którzy uważają, że odnieśli sukces, zamykając największą furtkę do legalnej aborcji. Są też tacy, którzy mówią, że werdykt otworzył drugą furtkę, w zasadzie tej samej...

16516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Być może przegrana w następnych wyborach PiS nie jest największym problemem. Czytałem niedawno pewną wypowiedź, że przejecie władzy przez nowy układ, wcale nie będzie takie proste i czekają nas poważne niepokoje społeczne z tym związane. Gdyby nie przepychanki władzy i gnębienie przedsiębiorców dotkniętych blokadą działalności, takie opowieści puszczałbym mimo uszu. Cos jest jednak na rzeczy i przypomina mi to walkę z kułakami. Władza bada grunt i testuje służby państwowe, obsadza zaufanymi dyspozycyjnymi funkcjonariuszami, to się dobrze skończyć nie może.

Nie chciałbym aby Morawieckiego zastąpił Trzaskowski albo Hołownia. Rządzenie dużym krajem to poważna sprawa. Tu nie ma miejsca na wygłupy.

A na przestępstwa, kłamstwa, korupcję, kumoterstwo, chamstwo jest miejsce, plainy? Od 6 lat najwyraźniej tak.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]