Reklama

Kandydatka lipa

Kandydatka lipa

08.02.2021
Czyta się kilka minut
ARKADIUSZ ŁYSOŃ / MATERIAŁY PRASOWE
P

Przysadzista, nietypowa – wyróżnia się w krajobrazie. Koronę ma tak rozległą, że najniższe gałęzie niemal sięgają ziemi. Lipa drobnolistna rosnąca na skraju Dulczy Wielkiej (woj. podkarpackie) jest już zwyciężczynią krajowej edycji plebiscytu na Drzewo Roku, a teraz stoi przed szansą na zdobycie tytułu europejskiego. To nie konkurs piękności – zastrzegają organizatorzy – ważna jest opowieść. Tę podpowiada stojąca nieopodal drzewa kapliczka św. Jana Nepomucena, patrona powodzian. To od niego lipa miała wziąć swoje imię i moce, chroniąc przez ostatnie 150 lat, wespół ze świętym, dobytek mieszkańców wsi przed wylewającą tu rzeczką Jamnicą. Głosowanie na stronie ­treeoftheyear.org trwa do końca lutego. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

cos pozyrywnwgo. Przeczytalam tytul i myslalam, ze znow wytna jakies drzewo. A tu taka niespodzianka!

„pozytywnego“ oczywiscie
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]