To nie czas dla bohaterów
To nie czas dla bohaterów

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Udajemy?
JAN WRÓBEL: Kiedyś też udawaliśmy, tylko inaczej.
Co w takim razie się zmieniło?
Lockdown pokazał wyraźniej coś, co wiemy od dawna: polska edukacja ma charakter „wyspowy”. To tylko pozornie struktura feudalna: nauczyciele, nad nimi dyrektorzy, a nad nimi jacyś kontrolerzy. Tworzymy wyspy – czasami jest nią lepsza szkoła, innym razem taki archipelag wysepek tworzy w ramach jednej i tej samej placówki kilkoro dobrych nauczycieli. I kiedy na te wszystkie wyspy zadziałał ten sam silny impuls, każda z nich zareagowała obroną swojego stanu posiadania.
Kreatywni są bardziej kreatywni, udający bardziej udają?
W dodatku jak jesteś rodzicem, świadkiem zdalnej nauki, to wszystko widzisz wyraźniej. Wyczuwasz bez trudu, które zadania przesłane przez internet to fałszywka i próba zawarcia kontraktu:...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Czesne