Reklama

Paczka od Benedykta

Paczka od Benedykta

02.11.2020
Czyta się kilka minut
O

O walce z korupcją w Kościele, relacji z Benedyktem XVI i swoich krytykach mówił Franciszek w rozmowie z włoską agencją informacyjną Adnkronos. Odnosząc się do zmagań z korupcją w Kościele, Franciszek wspomniał pudło z dokumentami dotyczącymi „najtrudniejszych spraw”, które Benedykt wręczył mu na początku pontyfikatu ze słowami: „Tam dotarłem, interweniowałem, niektóre osoby odsunąłem, a reszta należy do ciebie”. Mówił też o przyjaźni z emerytowanym papieżem: „W naszych rozmowach każdy może powiedzieć, co chce. Nawet raz się pokłóciliśmy z Benedyktem o to, który z nas ma leżeć po śmierci w którym grobie”. Franciszek przyznał, że krytyka nie jest przyjemna, ale pomaga mu rozeznawać, „co jest dobre, a co złe”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

I na czym staneło? Gdzie spocznie "mój" kochany Papa Ratzinger?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]