Reklama

Czytania liturgiczne

Czytania liturgiczne

26.10.2015
Czyta się kilka minut
1 – 8 listopada

Niedziela, Wszystkich Świętych: Ap 7, 2-4. 9-14; Ps 24; 1 J 3, 1-3; Mt 5, 1-12a;
Poniedziałek: Hi 19, 1. 23-27a; Ps 27; Łk 23, 44-46. 50. 52-53; 24, 1-6a;
Wtorek: Rz 12, 5-16a; Ps 131; Łk 14, 15-24;
Środa: Rz 13, 8-10; Ps 112; Łk 14, 25-33;
Czwartek: Rz 14, 7-12; Ps 27; Łk 15, 1-10;
Piątek: Rz 15, 14-21; Ps 98; Łk 16, 1-8;
Sobota: Rz 16, 3-9. 16. 22-27; Ps 145; Łk 16, 9-15;
33. niedziela zwykła: 1 Krl 17, 10-16; Ps 146; Hbr 9, 24-28; Mk 12, 38-44.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

1 J 3,1-3)Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty. Na mnie robi wrazenie to wezwanie "popatrzcie". Zobaczcie milosc Boga wlasnymi oczami tak rozumie tekst tego listu. Zobaczyc milosc Boga, mysle, ze bez pomocy Ducha Swietego nie wiele mozemy zobaczyc. Swiety Jan mowi, ze milosc Bogato nie kwestia idei jaka plynie od Boga dla ludzkosci. Milosc Boga to milosc, ktore, kieruje sie do osoby konkretnej, do mnie i do kazdej osoby ktora zyje na tym swiecie. Jestem dzieckiem Boga nie tylko z nazwy ale takze tak jestem traktowany. Moje zycie na tym swiecie to rozpozanie tego dzieciectwa. Jezus Chrystus daje pelna mozliwosc Jego realizacji. Od zewnatrz jest moja twarz od wewnatrz ma byc to co ukazuje Jezus Chrystus to znaczy calkowite posluszenstwo woli Ojca a sila,energia na realizacje tego jest w Duchu Swietym. Aby to wszystko nie zamykalo sie w swiecie idei, aby nie bylo tylko czyms co jest fantazja potrzebna jest modlitwa. Nie widze, zadnej mozliwosci do zycia prawdziwie pieknego i szczesliwego jak to, ktore plynie z realizacji woli Ojca w konkretach mojego osobistego zycia. Bog Ojciec nie mowi aby czynil dziela Jezusa Chrystusa, nosil ubranie w takie jak mial On, abym mial fryzure jaka mial On. Jezus Chrystus mial spelnic okreslone dzielo w planie uniwersalnym, moj swiat jest mikroczasteczka w swiecie mikroelementow kosmicznych jakie konstruja kosmos. Kosmos, ktorego chce byc elementem, to kosmos Jezusa Chrystusa jaka pozycje sie ma w tym kosmosie to juz nie moja w tym glowa, moja jest czynic to co Bog chce i laczyc sie z innymi elementami kosmicznymi w jakies wieksze konfiguracje, ktore sa wspolnota ta przynalezy do jeszcze wiekszej jaka jest Kosciol, a ten jest widzialny i niewidzialny i w tym wszystkim , zycie jest doswiadczenie zycia Boga. Mysle , ze o tym pisze sw Jan. Ja to ozumie tak: moge zachowac wlasna swiadomosc i moge zyc zyciem Boga to znaczy moge zyc niezmierzonym bogactwem, doswiadczac niezwklych swiatel i widziec piekno, ktore nie da sie wyrazic w zadnym opisie. To proponuje Bog, to proponuje oczywiscie´pod pewnym warunkiem, w naszej woli powinno byc pragne posiadania wenetrznego obrazu Jego Syna poniewaz w tym wewnetrznym obrazie widzi nas i w tym obrazie jest nasze zbawienie.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]