Reklama

Wolę się upewnić

Wolę się upewnić

20.07.2020
Czyta się kilka minut
Wróżbici najczęściej słyszą od klientów te same pytania: czy kocha, czy zdradza, jak inwestować pieniądze. Teraz doszły nowe niepokoje.
Jarmark św. Dominika, Gdańsk, 28 lipca 2018 r. KAROL MAKURAT / REPORTER
Z

Z Nicei zadzwonił stały klient, bo nie wiedział, co ze sobą zrobić. Kilka lat temu wyjechał z Polski, żeby na Lazurowym Wybrzeżu rozkręcić interes. Wyszykował mieszkanie pod krótkoterminowy najem, ale epidemia wymiotła turystów i lokal stoi pusty. Żeby stwierdzić, że w tej sytuacji nie warto brnąć w sypiący się biznes, tarocista rozłożył dla niego karty.

– Zobaczyłem w nich inne źródła zarobkowania. Doradziłem, że stabilność znajdzie gdzie indziej – tłumaczy Tom Shay’an. Warszawiak, przedstawia się jako tarocista i jasnowidz. Z klientami pracuje od 12 lat. Od czterech miesięcy zdalne sesje prowadzi nie tylko z tymi z oddali.

– Zapraszam do siebie do domu, ale wszyscy wolą rozmawiać przez telefon, nawet ci z Warszawy. Przez pierwsze dwa tygodnie epidemii zamarli z przerażenia i nikt się nie odzywał. Ale jak już się rozdzwonili na nowo, to do standardowych pytań dołączyły...

10600

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.

Co to, niby, jest? Przypływ natchnienia jakiś?

wiem, chociaż lepiej mi było tego nie wiedzieć, co to jest neopogaństwo. Ateizm,to mały pikuś. To raczej stan, w którym ludzie poszukują. Ale jeśli znajdą coś takiego, to jest przerażające. Jak śmierć za życia. Rafał, zgadzam się w pełni. Amen.

...już jakiś czas temu - te niezliczone święte posążki, figurki i obrazeczki, pozłacane ołtarzyki, kadzidła i dymy, kapłani w dziwacznych przebraniach, madonny białe, czarne i w kolorach tęczy, cuda wianki wyproszone za wstawiennictwem , uzdrowienia, modły zawsze o coś i ofiary składane w podzięce, setki i tysiące świętych i przenajświętszych, ich zęby, kości, krew w ampułkach, kawałki majtek i włosy nie wiadomo skąd zebrane... tak, na tym tle nawet współcześni wróżbici wychodzą o wiele bardziej rozsądnie i wiarygodnie, a na przykład Yijing, Księga Przemian, wygląda wręcz fascynująco

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]