Hołownia: ten trzeci
Hołownia: ten trzeci
Polska polityka wciąż kręci się wokół konfliktu między PO i PiS, a kandydat, który ze swojej bezpartyjności i krytyki jałowego sporu zwolenników Kaczyńskiego/Dudy i Tuska/Trzaskowskiego usiłował uczynić znak rozpoznawczy, musi się zadowolić poparciem rzędu 14 proc. Zważywszy, że startował od zera i zmagał się z celebryckim obciążeniem wizerunkowym – to sporo. Zważywszy apetyt, jaki dawały sondaże z czasu, gdy kandydatką PO była jeszcze Małgorzata Kidawa-Błońska – boleśnie mało.
Hołownia dotrzymał słowa danego w rozmowie z „TP” w chwili, gdy ogłaszał decyzję o kandydowaniu. Jego kampania, nie tylko z powodu pandemii skoncentrowana głównie na mediach społecznościowych, była nowatorska i często miało się wrażenie, że rywale kopiują z niej pomysły. Jego program, skupiony wokół wyzwań klimatycznych, stosunku do wykluczonych i samorządności, również wykraczał poza standardy dotychczasowej bijatyki. Jak na debiutanta, Hołownia nie zaliczał też większych wpadek – może wyjąwszy wywiad dla Onetu, który jego sztabowcy usiłowali autoryzować w sposób przekraczający standardy; łzy nad konstytucją stały się tyleż obiektem kpin, co komplementów dla wrażliwości obywatelskiego kandydata. Zarówno kilkunastotysięczna rzesza wolontariuszy, jak rekordowa zbiórka publiczna na kampanię i fakt, że w debatach Hołownia wypadał lepiej od zawodowych polityków, wiele mówią o kondycji systemu partyjnego.
Trudno się dziwić, że mając mandat ponad dwóch i pół miliona Polaków, z których niemała część szła do wyborów pierwszy raz, Hołownia nie zamierza wycofywać się z polityki. Nie będzie mu łatwo. Jeżeli Rafał Trzaskowski nie wygra wyborów prezydenckich, trudno się spodziewać, by te parlamentarne odbyły się wcześniej niż za trzy lata, a przykład Pawła Kukiza pokazuje, że podtrzymanie entuzjazmu wśród elektoratu jest trudne nawet przez znacznie krótszy okres. Innej polityki nie będzie – przynajmniej na razie.
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Autor artykułu

Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Hołownia ma zalety. Zwrócił
Boże chroń nas od ubezpieczeń zdrowotnych dla zwierząt.
Nie do końca
@down4
Nie zawsze startuje się w wyborach po to by wygrać.
Gdyby nie zmiana "konia" w zaprzęgu
@em.mirek
Hołownia to nie Kukiz
@Renata Rojek
Nowe atrakcyjne danie a za chwilę tylko przystawka
Cudowny relatywizm językowy.
@HuginMunin
H-M. Mój głos jest subiektywny no bo jaki miałby być
"Völkischer Beobachter" też był subiektywny,
@plainduncan
e tam
Jeśli chodzi o elektorat wierzący SH,
No to zaorałeś, Foryniu :)
Każdy orze jak może ;)
Nic w przyrodzie nie ginie
uwielbiam twoje wizje, gregg
Mój stosunek zależy od rozmówcy, Foryśku
.
A więc co poniektórzy fani
@Kalina16
@ Gregg
@Kalina
@ Gregg
A ja myślę, że Hołowni należy
14%
J. Żurek. Wojenna obsesja
@J. Zurek
Pisowskim agentom - wciąż przypominamy
Gregg. demokracja wam nie służy towarzyszu.
Gregg. Odwiedziny w Kodzborowie
Porównania kaczyzmu do wielu
Sadzac z wypowiedzi
Oto pan Szymon
Muszę ci przyznać, Foryniu,
tak było w Krakowie
już po Szymonie
Akt płciowy Trzaskowskiego i Hołowni
Foryniu, a dolnośląska kałuża
gregg, zaczynasz mnie przerastać intelektualnie ;)
Foryś, jakoś tak dziwnie się
tak, tak, widzę żeś swój umysł tak znakomicie
Twoje wewnątrzczaszkowe dildo
Długo pracowałeś nad poprawą komunikacji
Ekwilibrystyka Andrzeja D.