Reklama

Spotkanie Benedykta XVI z bratem

Spotkanie Benedykta XVI z bratem

22.06.2020
Czyta się kilka minut
PHILIPP GUELLAND / EPA / PAP
Z

Zaskakująca, ryzykowna i wzruszająca była czterodniowa wizyta Benedykta XVI w Ratyzbonie. Zaraz po otrzymaniu informacji o złym stanie zdrowia starszego brata, Georga, papież emeryt poprosił papieża Franciszka o zgodę na wyjazd. Dla osoby 93-letniej, słabej i poruszającej się na wózku inwalidzkim, niebezpieczna mogła być już sama podróż samolotem, nie mówiąc o wysiłku i emocjach, jakie towarzyszyły licznym spotkaniom. Joseph Ratzinger pożegnał się z bratem i przyjaciółmi, odwiedził groby rodziców i siostry oraz dom, który wybudował i w którym mieszkał w latach 1969–1977. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Gaśnie człowiek, co widać w Jego niezwykłych oczach. Serce mi sie kraje, gdyż Jego osoba i spuscizna teologiczna wiele dla mnie znacza. Patrzac na głęboki kryzys Koscioła instytucjonalnego zadaje sobie pytanie, czy po Jego smierci zdołam przy Kosciele wytrwać. Oby tak.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]