Reklama

Do dna

Do dna

25.05.2020
Czyta się kilka minut
Nic nadzwyczajnego się nie dzieje, jest zwyczajnie, jak to miłościwie nam panujący mają w zwyczaju, na który to zwyczaj otrzymali mandat.
N

 Na mocy owego mandatu czynią sobie Polskę poddaną: sądy, stadniny, muzea, teatry, radio, respiratory, rapsy. Ze skutkiem wiadomym, ale jeszcze nie do końca – i to jeszcze nie do końca napawa władzę bezczelnością, bo uchodzi płazem. Miarka się jeszcze nie przebrała, póki słupki rosną.

Zdemolowanie Trójki odbywało się standardowo, po troszeczku, żabka była gotowana po malutku, granice kompromisu badane systematycznie, ludzie odchodzili pojedynczo albo w małych grupach, reszta radiowców nie chciała jeszcze gasić światła, nie mieli sumienia i trudno im się dziwić, usiłowali robić swoje, między serwisami, między wywiadami z wiadomymi gośćmi, między Cejrowskim a Cejrowskim. Aż tu nagle awanturka, sprawa się rypła na antenie.

Ostatni raz w Trójce byłem dwa lata temu, poszedłem z wahaniem, ale ciągle serce ściskało mi się na widok mijanych na korytarzu redaktorów – moich...

2323

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Niedźwiecki zatrudniony w 82 roku, współpracownik bezpieki, pora pozwalniać tych manipulatorów i kretów, niech się przeniosą do Zet czy innego rmfu i tam poznają pracę bez nacisku i cenzury, ;-), docenią co stracili.

Tak będzie, człeku bez wyobraźni:))) A wasze łże-media zostaną bez pracowników, widzów i słuchaczy umiejących się podpisać:))) Szczęśliwie kazda ochlokracja w końcu zeżre własny ogon

Demolka trójki jest na jej prośbę . Z okupantem nie da się współpracować . nawet jeśli jest się ojcem czy matką trójki. A słyszę , ze niektórzy dziennikarze wracają . W ten sposób DALEJ legitymizują okupanta. Trójka to również moja młodość, (tak jak NOWA , Kultura Paryska, Biuletyn Dolnośląski). Ale okupacja to okupacja . Zwłaszcza intelektualiści nie powinni się łudzić .

Ostatnia afera z LP3 może otrzeźwiła niektórych rodaków (czyli gotowaną powolutku żabę). Oby. Jak JK byłem przez dziesięciolecia wiernym słuchaczem i Trójki i Dwójki. Z Dwójką zrobiono to samo, co z Trójką. Do 2015 roku Dwójka była strefą wolną od polityki i pop muzyki. O każdej porze dnia i nocy, jak ktoś chciał posłuchać muzyki klasycznej z dobrym komentarzem (a nie jak w szafach grających w rodzaju RMF classic) wiedział, że Dwójka jest jak dom (home sweet home). Teraz trzeba studiować ramówkę, by trafić na muzykę klasyczną. W Polsce jest milion stacji radiowych, w których można posłuchać muzyki popularnej. Do 2015 była jedna, w której czczono muzykę klasyczną. Już jej nie ma. I nikt się o nią nawet nie upomni, bo jej markę nie budowali celebryci w rodzaju Niedźwieckiego czy Manna, tylko skromni ludzie, których pasją jest najwyższa ze sztuk. Nota bene. Kiedyś Trójka także nadawała świetne audycje z muzyką klasyczną autorstwa nieodżałowanego Piotra Orawskiego czy Małgorzaty Pęcińskiej.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]