Reklama

Tuhajbejowicz u krótkowzrocznych bram

Tuhajbejowicz u krótkowzrocznych bram

28.09.2015
Czyta się kilka minut
Larum grają! Setki tysiąców, milijony uchodźców przewalają się przez Polskę, czapkami nas nakrywszy, szariat wprowadzają, Lechistan w pacht wielkiemu muftiemu oddają.
N

Naród nasz rdzenny trwoży się niepomiernie, i nie bez kozery – rację mieli ci, co mówili, żeby do Unii nie wchodzić. A nie mówili? Mówili, mówili, na puszczy przestrzegali. Teraz nic innego, jeno dotacje za pazuchę i nogi za pas czym prędzej, murami miasta, sioła i podgrodzia nasze otoczyć, drutem kolczastym obsiać i srogo zaminować, a wewnątrz trzymać siebie, tylko siebie, obcych na zewnątrz.

Jak podejdą, to guldynką Tatarzyna w trzcinach. We fosie, znaczy się.

Ale czy nie jest za późno? Wykupili namjuż co piękniejsze araby w Janowie Podlaskim, zaraz przyjdzie kryska i na konie Przewalskiego, nawet i kuce niebawem pójdą pod młotek. Siła ich, kozich synów – jakże obcych, obcych niczym Alien. Turban w turban na Plantach, podparci pod boki jak basze przestraszają po bogobojnych krakowskich cukierniach, szahidzi panoszą się po prapolskim Kazimierzu oraz nad Wisłą, co...

2087

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

też kiedyś kpiono.

Rzeczywiście, kpina z obaw rodaków nie wydaje mi się tutaj rozsądna. Ani nie przybliży nas do rozwiązania problemu, ani nie uspokoi histerycznych emocji.

Rodacy! Ci, co przyjechali uciekają do reichu. Następni też tak uczynią. U nas zostaną Arabowie wyższym wykształceniem medycznym, po naszych studiach, ożenieni z blondynkami. A św. Charabel będzie w niebie ręce zacierał, że chćby próbowaliśmy pomóc jego rodakom. Syria to przecież najstarsi chrześcijanie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]