Reklama

Sto lat

Sto lat

23.03.2020
Czyta się kilka minut
Równo 39 lat temu o 7 rano przyszłam na ten piękny świat.
P

Podobno wiosna była wówczas w pełni i mój tata stojąc pod oknami porodówki przychodził w samym swetrze na widzenia, podczas których usiłowali z mamą coś sobie przekazać krzycząc głośno, a kwiaty na szpitalnych rabatkach kwitły jak nienormalne. Dziewięć miesięcy później wprowadzono stan wojenny, który moi rodzice przetrwali jak wszyscy inni, radząc sobie raz lepiej, raz gorzej, a pod jego koniec radząc sobie na tyle dobrze, że w 1984 r. urodził mi się brat.

39 lat później wiosna przeciętna, teraz na przykład trochę siąpi, ale też najdziwniejsza ze wszystkich, jakie przyszło mi przeżyć. Nie wiem, czy to już PESEL, czy liczba ostatnich stresów, ale ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu zobaczyłam kilka dni temu pierwsze siwe włosy na swojej głowie. Traktuję je jako wielkie wydarzenie, genetycznie bowiem tak jestem zaprogramowana po rodzicach i babciach z obu stron, że siwienie...

4990

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zyczę dużo zdrowia,zdrowia zdrowia.Lubię czytać Pani teksty. "Geburstak" to przecież najważniejsze święto osobiste na Śląsku. Dlatego jeszcze raz dużo wszelkiej pomyślności Życzy Polak ze Śląska Polce ze Śląska.

I tego samego zyczy Slazak z Niemiec Polce ze Slaska.

Alles Gute zum GEBURSTAG (Geburtstag) Happy birthday to you, liebe Anna

Aniu, moc życzeń ale snucie rozważań o starości w wieku 39 to jakieś nieporozumienie. Zostaw to, jak do niej dojdziesz będzie jeszcze inaczej:) A szlifować zawsze warto!

Pani Anno co tydzień czekam na Pani felietony i zawsze sprawiają mi ogromną przyjemność. I choć jestem pewna, że jesteśmy zupełnie różne, to Pani zawsze przelewa moje odczucia na papier. Potrafi Pani wszystko skomentować z takim sensem i wyczuciem, w punkt. Tak, żebyśmy tej starości mogły doczekać.....Pozdrawiam serdecznie!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]