Reklama

Prastara sztuka prokrastynacji

Prastara sztuka prokrastynacji

23.03.2020
Czyta się kilka minut
Jeśli po tygodniu pracy z domu nadal czujecie się nie na miejscu, powinniście sobie gratulować, zamiast czynić wyrzuty. To znak, że nie straciliście kontaktu z rzeczywistością.
SAMUEL DE ROMAN / GETTY IMAGES
P

Pracowałem z domu, zanim stało się to modne. Ponad 16 lat, licząc od pewnego listopadowego popołudnia 2001 r., gdy po udanej rozmowie kwalifikacyjnej w pewnej stołecznej redakcji wypaliłem do nowego szefa: „Rozumiem, że nie muszę przeprowadzać się do Warszawy?”.

Chciałem powiedzieć coś dokładnie odwrotnego. Podkreślić zrozumienie dla konieczności przenosin z mojej strony. Wykazać się przed nowym pracodawcą ową „elastycznością i dyspozycyjnością”, bez których nie mógł się wtedy obejść żaden list motywacyjny. Opór przed porzuceniem Krakowa wziął jednak najwyraźniej górę i język powiedział, co naprawdę myślała głowa. Na szczęście nim zdążyłem się poprawić, świeżo poznany szef posłał mi spojrzenie człowieka zaskoczonego bezczelnością, jaka go właśnie spotkała, westchnął i nieoczekiwanie wyraził zgodę. „Pomyślałem – wyznał mi po latach – że musisz wiedzieć coś, o czym ja nie mam...

11978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]