Reklama

Biskupi jadą na Synod

Biskupi jadą na Synod

27.09.2015
Czyta się kilka minut
W Rzymie rozpoczął się Synod o rodzinie. Tuż przed nim polscy biskupi opublikowali swoje stanowisko na temat rodziny.
Artur Sporniak
Artur Sporniak / Fot. Grażyna Makara

„Nic tu nie ma – można drukować” – żartował Mieczysław Pszon, długoletni redaktor „TP”, gdy jakiś tekst nie był zbyt twórczy, ale dzięki temu w czasach PRL nie narażał na konflikt z cenzurą. Przypomniałem sobie o tym powiedzeniu podczas lektury.

Episkopat dziękuje Bogu za to, że w Polsce jest wiele „zdrowych rodzin, które »w dobrej i złej doli« walczą każdego dnia o wierność swojemu powołaniu”. Przypomina, że małżeństwo sakramentalne jest ze swej istoty nierozerwalne; że osoby rozwiedzione bądź pozostające w separacji nie są wykluczone z Kościoła; że sztuczne zapłodnienie nie jest właściwym sposobem na rozwiązanie problemu niepłodności i katolicy nie mogą stosować tej metody. Biskupi liczą ponadto, iż Synod pomoże w zmianie narracji społecznej na temat rodzin wielodzietnych; życzą sobie, by duszpasterską troską otoczone zostały rodziny najuboższe, te z osobami...

3975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pewnie przejdzie niezauważony w panującym właśnie wielkim halo medialnym. Ale bardzo mi się spodobało te parę prostych słów i trzeźwych diagnoz.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]