Reklama

Pożary w Australii

Pożary w Australii

13.01.2020
Czyta się kilka minut
Już nie wiadomo, co bardziej przeraża Australijczyków: pożary czy ich lekceważenie przez polityków, zblatowanych z przemysłem wydobywczym.
TRACEY NEARMY / REUTERS / FORUM
N

Nie dokonam nierozsądnych cięć” – przyrzekł górnikom premier Scott Morrison po powrocie z wakacji na Hawajach, gdzie przegapił pierwszą fazę pożarów. Wicepremier dołączył do szefa, przekonując, że za skalę pożarów odpowiada „wybuchowy obornik”. Nawet lider opozycji Anthony Albanese uspokaja, że miejsca pracy górników nie są zagrożone. 25-milionowy kraj to jeden z głównych producentów węgla. Na mieszkańca przypada prawie 17 ton CO2 rocznie, dwa razy więcej niż w przeliczeniu na jednego Polaka lub Chińczyka. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A teraz jeszcze Niemcy (konkretnie Siemens) dorzucą Australijczykom do pieca. Business is business, nie ma zmiłuj. Btw, nasz zielony od odnawialnej energii sąsiad wciąż wyprzedza nas pod względem emisji CO₂ na głowę, a w liczbach bezwzględnych robi to jeszcze większe wrażenie. Bardzo skutecznie wzbogaca atmosferę w gazy cieplarniane także Kanada.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]