Reklama

Co dzieli amerykański Kościół?

Co dzieli amerykański Kościół?

21.09.2015
Czyta się kilka minut
Kapłaństwo kobiet, dopuszczenie do święceń żonatych mężczyzn i rozwiedzionych do stołu eucharystycznego - wskazuje bp Francis A. Quinn na łamach New York Timesa.
Marsz w Filadelfii. / Fot. Zuzanna Radzik
E

Emerytowanym biskup Sacramento w Californii w sobotnim numerze pisma opublikował op-ed zatytułowany „Jak papież mógłby odnowić Kościół”. 

„Zachęcił mnie papież Franciszek, wzywając podczas zeszłorocznego synodu, by biskupi mówili papieżowi szczerze o problemach stojących przed Kościołem” – przyznaje. Quinn zasłynął z duszpasterskiego podejścia i zajmowania się biednymi. Co jak co, ale biskupi op-ed opublikowany przez popularny dziennik w weekend przed przyjazdem Franciszka nie mógł umknąć uwadze, nawet w morzu tekstów przygotowujących amerykanów do wizyty papieża. Zwłaszcza, że postulaty Quinna są – jak na publicznie zabierającego głos biskupa- dość daleko idące.

Zaczyna jednak od wyznania: „Kocham mój kościół, każdej nocy modlę się, bym mógł umrzeć w jego ciepłych, kochających ramionach.” To dla tych, którzy spodziewaliby się, że Quinn jest na wylocie, jako jeden z...

7233

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bo klepanie tematów o rodzinie przez prawie 300 mężczyzn w dodatku kawalerów w dość starczym wieku rozwoju nie przyniesie.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]