Reklama

Franciszek odwiedził Tajlandię i Japonię

Franciszek odwiedził Tajlandię i Japonię

25.11.2019
Czyta się kilka minut
Nieliczni chrześcijanie żyją tam w kulturze ukształtowanej głównie przez buddyzm.
VATICAN MEDIA / EAST NEWS
P

Podczas spotkań z nimi papież poruszył kwestię bycia uczniem-misjonarzem głęboko zakorzenionym we własnej tradycji, a jednak otwartym na dialog z niechrześcijanami.

Sam próbował dać przykład takiej postawy. Spotykał się z liderami miejscowych niechrześcijańskich wspólnot religijnych. W Nagasaki i ­Hiroszimie przejmująco mówił o kulturze współczucia oraz drodze do pojednania i pokoju. Wskazywał, że religie mogą tu być pomocne, jeśli zwrócą się do swoich kontemplatywnych nurtów.Chrześcijaństwo powstało w Azji. Dziś są tam jego najdalsze peryferie. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Byłoby wskazane, drogi redaktorze PS, jakoś podpisywać zdjęcia, żeby było mniej więcej wiadomo Why, Where, When, Who, What. Powiedzmy, że papieża każdy rozpozna, a panowie w koloratkach na drugim planie to personel pomocniczy, ale ten gość z obnażonym ramieniem wygląda na kogoś ważnego. Podpowiem: też przysługuje mu tytuł Jego Świątobliwości i jest to najwyższy buddyjski patriarcha Tajlandii, Somdej Phra Maga Muneewong (nie na 100%, bo na innych zdjęciach patriarcha nie nosi okularów, więc tym bardziej należałoby podpisać). Spotkanie miało miejsce 21 listopada w świątyni Wat Ratchabophit w Bangkoku.

Dziękując za dodatkowe informacje w kwestii osób, czasu i miejsca wykonania fotografii proszę o więcej łagodności w odniesieniu do naszych redaktorów. Dziękuję i pozdrawiam.

Więcej łagodności? Toż słodzę, jak Mary Poppins ;) https://www.youtube.com/watch?v=HrnoR9cBP3o
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]