Reklama

Milenialsi w klasztorze

Milenialsi w klasztorze

16.09.2019
Czyta się kilka minut
Eksperyment wydawał się szalony: poszukujący sensu współcześni 30-latkowie spędzili pół roku w żeńskim zgromadzeniu. Spotkanie tych dwóch światów przyniosło ciekawe owoce.
Alan Webb, Sarah Bradley, dominikanka s. Gloria Marie Jones i Adam Horowitz po spotkaniu „Nuns and Nones” S. GLORIA MARIE JONES
S

Słyszeliście tę historię o zakonnicach, które prosiły przez wstawiennictwo św. Józefa, żeby Bóg im zesłał jałówkę, i nawet do skarbony wrzuciły modlitwę opatrzoną odpowiednim rysunkiem? Dostały kotka, bo siostra, ilustratorka, nie miała wielkiego talentu. Ktoś zażartuje, że to dobrze, że nie modliły się o powołania, ale wyobraźcie sobie taką sytuację. Ciszę listopadowego, mglistego wieczoru przerywa nagłe pukanie do furty. Siostra Marian Rose schodzi, by otworzyć, być może mając nadzieję, że do klasztoru zabłąkała się jakaś przyszła nowicjuszka.

„Bóg jest Panem niespodzianek, a Jego łaska wieje, kędy chce” – mogła pomyśleć starsza zakonnica, bo zamiast młodej dziewczyny Wszechmogący zesłał trzech zziębniętych brodaczy. Jednym z nich był Adam Horowitz, 32-letni działacz społeczny i aktywista, który pokonał doprawdy wyboistą drogę do żeńskiego klasztoru.

„Szukaliśmy...

15130

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Fajny artykuł, ale prawidłową formą jest chyba ,,aha", nie ,,acha" :) źródło: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ach-i-aha;3244.html

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]