Reklama

85. urodziny ks. Adama Bonieckiego

85. urodziny ks. Adama Bonieckiego

25.07.2019
Czyta się kilka minut
O najlepszych prezentach i spotkaniach z ludźmi, o patrzeniu na Kościół i media z perspektywy 85 lat i o dystansie: gośćmi tego odcinka podkastu są jubilat ks. Adam Boniecki oraz Anna Goc - reporterka "Tygodnika", autorka wywiadu rzeki z ks. Bonieckim.
Ks. Adam Boniecki / fot. Grażyna Makara
Ks. Adam Boniecki / fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

T

To, co dla mnie przychodzi z wiekiem, to dystans do różnych rzeczy: że nie można się wszystkim nakręcać. Na różnych etapach, a nawet w krótkich momentach pojawiają się rzeczy modne, o których wszyscy mówią, oburzają się chórem albo coś wychwalają. Dzięki czasom, które przeżyłem, ponieważ w tylu sytuacjach uczestniczyłem, przejmując się, szalejąc, pisząc o czymś, co po roku jest już zwietrzałe, banalne i nieciekawe - nauczyłem się, że nie warto się wszystkim nakręcać - mówi w najnowszym odcinku Podkastu Powszechnego ks. Adam Boniecki, który 25 lipca 2019 roku ukończył 85 lat.

Wraz z reporterką, dziennikarką "Tygodnika" Anną Goc, autorką wywiadu rzeki pt. "Boniecki. Rozmowy o życiu", rozmawiamy z jubilatem o prezentach i urodzinach z dzieciństwa, o tym, co się zmienia po czterdziestce, a jak to jest mieć lat osiemdziesiąt pięć; o spojrzeniu z perspektywy na Kościół i o tym, co jest naprawdę ważne w dziennikarstwie.

Zobacz także:


Muzyka: Kevin MacLeod, "Clear Waters" by Kevin MacLeod / incompetech.com na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Z x.Bonieckim mam problem i sporo dylematów. Inteligent, dobry mówca, zachował bystrość mimo wieku, szanuje i słucha rozmówcy. Dużo mówi i pisze o człowieku w kontekście jego ziemskiego życia, o potrzebie wyrozumiałości, pogodzie ducha, estetyce, bólu, cierpieniu, uśmiechu... . Jednocześnie mało o potępieniu, zbawieniu, doktrynie, grzechu, pokucie. Gdybym nie wiedział, że owy pan jest kapłanem katolickim to bardziej bym go umieścił gdzieś w okolicach panenteizmu. Za mniejszy kaliber już był przez swoich zwierzchników kneblowany, ale bym był ciekawy wywiadu z x.Bonieckim gdzie zapytano by go (o ile wiem takich pytań nikt nie zadawał) o in vitro, antykoncepcje, nauczanie Piusów XX wieku, nieomylność Magisterium instytucji, której przecież jest funkcjonariuszem, asystencje Ducha Świętego, czy wierzy w realność, historyczność tego że Jezus chodził po wodzie, a Jego matka została wniebowzięta jako dziewica, co sądzi nie o Rydzyku czy Natanku (bo to banalne do dyplomatycznego odpowiedzenia w wywiadzie), ale o ortodoksyjnych, konserwatywnych kapłanach szczerze broniących czystości doktryny. Taki wywiad niestety się nigdy nie ukaże.

.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz