Europejskie wycinanki

W Platformie nie buzowało tak od lat. Czy to możliwe, że Grzegorz Schetyna ułożył listy na eurowybory nie pod kątem najlepszego wyniku, tylko w zamiarze uderzenia w ludzi Donalda Tuska?

Reklama

Europejskie wycinanki

Europejskie wycinanki

25.03.2019
Czyta się kilka minut
W Platformie nie buzowało tak od lat. Czy to możliwe, że Grzegorz Schetyna ułożył listy na eurowybory nie pod kątem najlepszego wyniku, tylko w zamiarze uderzenia w ludzi Donalda Tuska?
Borys Budka, Wojciech Saługa, Grzegorz Schetyna i Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej, Chorzów, 2018 r. DOMINIK GAJDA / AGENCJA GAZETA
A

A jednak chude lata w opozycji niewiele Platformę zmieniły. Wydawało się, że po rozpadzie KOD i autokompromitacji Nowoczesnej partia wyszła na prostą, zostawiając za sobą wewnętrzne konflikty i niesnaski. Co więcej: wyglądało na to, że w dominującej po stronie opozycji Platformie wszyscy popierają tworzenie wielkiej koalicji przeciw PiS.

Ostatnie dni pokazały jednak, że nawet wysoka temperatura rządów PiS nie okazała się dla PO otrzeźwiająca. Tak jak pod koniec swych rządów w latach 2014-15, tak i dziś politycy tej partii zajęci są głównie sobą.

Emocje wystrzeliły kilkanaście dni temu, gdy Grzegorz Schetyna zaprezentował listy kandydatów PO do Parlamentu Europejskiego. Platforma rozpoczyna kampanię razem z podzielonym PSL, pozaparlamentarnym SLD, fantomem Nowoczesnej i maciupkimi Zielonymi. Wydawało się, że sklecenie tego wielobarwnego – w PiS wolą mówić „tęczowego” –...

16474

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tytuł zaś powiela schemat "złego Schetyny". Mam dwie uwagi jako wyborca PO: pani Kopacz nie zdobyła władzy w partii tylko ją dostała, w ciągu roku jej przewodniczenia PO utraciło połowę wyborców. Być może jej ambicje są przesadzone. Uwaga drugA jest do posła "ANTYKOMUNISTY" - najlepiej niech opuści PO i idze do PiS, tam spotka pp. Piotrowicza i Kryżego oaz wielu innych słynnych "antykomunistów". Jego obecnośc w PO jest balastem intelektualnym dla tej formacji.

no> Co ze Zdrojewskim?

jak by na to nie patrzeć, to Schetynie udało się koalicję zbudować - rytualne mamrania i narzekania tego faktu nie zmienią

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]