Reklama

Sorry, taki budżet

Sorry, taki budżet

05.07.2015
Czyta się kilka minut
Paweł Bravo: co oprócz wina da się w Biedronce i Lidlu kupić z pożytkiem, a nawet radością dla podniebienia?
Marcin Mastalerek, Andrzej Duda i Beata Szydło, kwiecień 2015 r. Fot. Adam Chełstowski / FORUM
N

Nareszcie „Kultura Liberalna” uruchomiła kącik satyryczny. Periodyk ten, dotąd aż nazbyt poważny, udzielił głosu doradczyni Narodowego Banku Polskiego, doktorce ekonomii, która twierdzi, że prekariat to pozór, konstrukt, nienaukowy humbug. „Jeśli czynnikiem, który łączy prekariuszy, ma być niepewność – pracy i dochodu z pracy – to prawnik i lekarz znajdują się w tym samym położeniu, co kelnerka zatrudniona na umowę – zlecenie. Oni także nie wiedzą, czy i kiedy przyjdzie do nich klient”.

Oj, wcale nie jest lekko być iluzją, bytem równie niewidzialnym, co przelew za chałturę, czekający już drugi miesiąc w księgowości. Resztkę godności i poczucie istnienia przywrócić może tylko solidny posiłek podlany jak należy winem. Tanim, ale uczciwym, to nie jest wewnętrznie sprzeczne. W każdej zurbanizowanej okolicy znajdzie się Biedronka, a w niej niezawodne w swojej normalności Pe Tinto....

5950

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dzisiaj kupiłam w Biedrze. Pozdrawiam!

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]