Reklama

Owsiak rezygnuje

Owsiak rezygnuje

14.01.2019
Czyta się kilka minut
Jako powód swojej decyzji podał publikacje prawicowych mediów, krytykujące go za wypowiedzi – a także przypisujące mu współodpowiedzialność za zaognianie panującej w Polsce atmosfery nienawiści.
Finał WOŚP, Kraków, 13 stycznia 2019 r. / BEATA ZAWRZEL / REPORTER
Finał WOŚP, Kraków, 13 stycznia 2019 r. / BEATA ZAWRZEL / REPORTER
T

To jest tragiczna sytuacja związana z finałem i taka już pozostanie. Warto, żeby Orkiestra funkcjonowała. To życie zostało stracone podczas najpiękniejszego dnia, jakim jest finał” – powiedział na konferencji podsumowującej 27. edycję Orkiestry jej szef. Chwilę później ogłosił, że składa rezygnację z funkcji prezesa zarządu Fundacji WOŚP. Jako powód swojej decyzji Jerzy Owsiak podał publikacje prawicowych mediów, krytykujące go za wypowiedzi – a także przypisujące mu współodpowiedzialność za zaognianie panującej w Polsce atmosfery nienawiści.

Nie wiadomo, kto zastąpi Owsiaka na stanowisku prezesa. W zarządzie mają pozostać jego pozostali dotychczasowi członkowie: będący wiceprezesem kardiochirurg dziecięcy prof. Piotr Burczyński, a także członkowie: Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Bohdan Maruszewski.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

i net.. przyczyniły sie w dużym stopniu. Zostań panie Jurku.

Kaczyńskiego

Rozumiem frustracje Owsiaka, ale rezygnacja akurat w tym momencie jest manifestacyjną kapitulacja przed ZŁEM

Zgadzam się i popieram. Nie teraz. Wzorem Londynu " Business as usual". Bo inaczej to będzie triumf ciemnej strony mocy.

przyjdzie czas, że w miejsce pomników L. Kaczyńskiego stawiane będa jego wizerunki, on swoje miejsce w historii Polski ma już na zawsze - temat na dziś to jak ekipę Kaczyńskiego odsunąć od mechanizmów władzy

... Panie Jerzy !

,,,,,,,,,nie mozna sie cofnac ,Prosby o powrot nic nie dadza ,,Swiadcza tylko o wielkiej milosci do p.Owsiaka.To co sie stalo nie nauczy nas niczego -dalej bedziemy sie mocno wyzywac "mordy zdradzieckie" mamy od PiSu ,ale do czego to doprowadzi ? Ksiadz w mediach tez krzyczal ,ze nie bedzie sie modlil za prezydenta bo ma matke chora i jej poswieci modlitwe .Czy potrzebny jest komentarz? Czlowiek to istota rozumna chyba ..

:)
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]