Reklama

Jakość dźwięku ocenia się po cichu

Jakość dźwięku ocenia się po cichu

20.11.2018
Czyta się kilka minut
Trudno oprzeć się wrażeniu, że w środku lampowego radia siedzą miniaturowi ludzie, obdarzeni doniosłym głosem i przyjemnym dla ucha tembrem.
Radioodbiorniki pana Ryszarda Dulskiego, listopad 2018 r. JACEK TARAN DLA „TP”
C

Czasem żałuję, że to radio nie psuje mi się częściej. W zasadzie wcale nie zawodzi. Jeździłbym wtedy częściej do pana Ryszarda Dulskiego, wyciągałbym z auta pudło tak wielkie, że z trudem obejmuję je rękami, i dreptałbym uważnie pod drzwi jego mieszkania na wzgórzu powyżej Dobczyc. A potem, to co zwykle: pan Ryszard pyta, czy herbaty, a ja z trudem odbieram jego słowa, bo znów jestem w tym cieple, jakim emanuje każdy warsztat pełen odłożonych na chwilę narzędzi. Z tego spiętrzenia rzeczy, z pozornego chaosu – kabli, lamp, śrubek, antykwarycznych dokumentów ze schematami, dziesiątek rzeczy, których nazw nigdy nie poznam – wyłania się dostojna forma zabytkowych radioodbiorników na wszystkich ścianach. Stawiam swój sprzęt na stole. Pan Ryszard chwali: „Nordmende fidelio, znakomita jakość”. Ten odbiornik jest z lat 50. I działa. Lampy są oryginalne. Tylko sprzęgło odpowiedzialne za ruch...

18909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Powiedzieć "pasjonat" to za mało. Oj gdyby tak szkoła potrafiła odkrywać u młodych ludzi takie cechy?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]